21 czerwca odbędzie się na lubelskim stadionie impreza, która każdemu dostarczy dużą dawkę adrenaliny. Zawodnicy na motorach i rowerach będą pokonywać przeszkody, robić salta w powietrzu i skakać niemal nad publicznością. Już za kilka miesięcy rozpocznie się impreza Sound of Gravity. Bilety będą dostępne od marca.

– Jest to największa tego typu impreza w Polsce w tym roku i największa, jaka kiedykolwiek miała miejsce w naszym regionie – mówi Jacek Czarecki, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, spółki zarządzającej stadionem. – Naszą misją jest szukanie nowych formatów i prezentowanie ich właśnie tu, na Arenie. Co roku staramy się zaproponować kolejne ciekawe wydarzenia – dodaje.

Podniebne akrobacje motocrossowe wykona dla nas blisko 35 zawodników. 15 z nich latać będzie na rowerach MTB i BMX, 10 na motocyklach, a reszta pokaże swoje umiejętności na deskorolkach, hulajnogach i rolkach. – Zaprosiliśmy zawodników z całej Europy. To będzie światowa czołówka. Zapewnią oni widowisko najwyższych lotów – wspomniał Krzysztof Magiera ze Sfery Sportu.

Poza wyczynami, które zaprezentują najlepsi w tej dziedzinie sportowcy, będzie również stworzone budzące zachwyt widowisko. Wśród ramp, skoczni i torów do rozpędzania dla zawodników nie zabraknie pirotechniki. Fajerwerki będą towarzyszyły podniebnym akrobacjom. – Oprawą muzyczną zajmie się didżej, który odpowiednio dobierze muzykę do ewolucji – dodaje Magiera.

– Powstanie tu największa skocznia, jaka do tej pory powstała w Polsce. Rozpęd dla tej skoczni będzie opuszczony z trybun. Będziemy więc na pełnej prędkości jechać 2 metry od osób siedzących na widowni – mówi Szymon Godziek, jeden z zawodników.

Dodatkowe atrakcje

Dzień przed zawodami, 20 czerwca, utworzone zostanie miasteczko towarzyszące imprezie. Znajdą się w nim liczne stoiska i pokazy, a każdy uczestnik, który kupi bilet na wydarzenie będzie miał okazję wejść do namiotu zawodników, zrobić sobie z nimi zdjęcie i zdobyć autograf. Miasteczko zostanie aż do końca imprezy Sound of Gravity.

Wydarzenie na Arenie Lublin rozpocznie się o godzinie 19. – Zarówno data, jak i godzina, nie zostały wybrane przypadkowo. 21 czerwca, to ostatni dzień szkoły, a godzina 19 pozwoli na odczucie jeszcze większych doznań związanych z towarzyszącą zawodnikom pirotechniką i specjalnie przygotowanym sztucznym oświetleniem – zaznacza Czarecki. Impreza potrwa do godz. 22.30.

Bilety

Sprzedaż biletów rozpocznie się już 10 marca. Od tego dnia będzie obowiązywać najniższa cena: 29 zł. Wraz ze zbliżającym się terminem imprezy ceny będą rosły. Nie przekroczą jednak 199 zł w sektora vipowskich.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments