Od czwartku (28 lutego) w Centrum Kultury w Lublinie ponownie gościć będą Ruchome Kadry, wydarzenie poświęcone fotografii. Pierwszy seans już o godzinie 18.

Ruchome kadry to projekcje, które stanowią pretekst do rozmowy o fotografii. Ich celem jest przywoływanie ciekawych postaw artystycznych i nieznanych szerzej faktów z historii polskiej fotografii.

– W ostatni dzień lutego Pracownia Fotografii w Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na kolejny film z cyklu Ruchome Kadry. Spotkamy się z reżyserem, panem Adamem Kulikiem. Będzie to okazja do wspólnej rozmowy. Narratorem filmu, który zobaczymy jest nieżyjący już Jerzy Lewczyński, który ostatni raz gościł w Lublinie w 2009 roku – zachęca Marcin Sudziński, współorganizator.

Fotografowie Prowincjonalni to film w reżyserii Adama Kulika. To właśnie od niego rozpocznie się tegoroczny cykl Ruchomych Kadrów. Film jest dokumentem, który opowiada o pięciu fotografach amatorach, którzy dokumentowali życie zamojskiej wsi od przełomu lat 30., 40. i po lata 60. XX wieku. Najwybitniejszym dokumentalistą okazał się Feliks Łukowski, który zrobił około 1500 zdjęć na terenie wsi należących do gminy Rachanie.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem Adamem Kulikiem i dyskusja na temat filmu, którą poprowadzi Marcin Sudziński i Lucjan Demidowski.

Pokazy filmów są otwarte i skierowane do wszystkich zainteresowanych, a w szczególności do samych fotografujących. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments