„Podwójne życie Weroniki”. Premiera spektaklu w Teatrze Andersena

0
696

W sobotę, 30 marca, odbędzie się premiera spektaklu stworzonego na podstawie filmu Krzysztofa Kieślowskiego „Podwójne życie Weroniki”, który zdobył nagrodę na festiwalu w Cannes. Sztukę zobaczymy w Teatrze Andersena. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

„Podwójne życie Weroniki” to opowieść o przeczuciu, jakiego doświadczają dwie kobiety o tym samym imieniu, wyglądzie i podobnych do pewnego momentu życiorysach. Żadna z bohaterek nie ma pojęcia o swoim istnieniu, jednak ich podświadomości wzajemnie odczuwają swoją obecność.

Panie bardzo się od siebie różnią. Jedna jest zakochana w śpiewie, żarliwa i bezkompromisowa, druga wybiera spokojne życie i miłość. Twórcy w spektaklu zadają sobie więc pytanie, czy obie Weroniki nie są częścią tej samej osoby. Każdy z nas w środku toczy wewnętrzny dialog, gdy do głosu dochodzą różne strony naszej osobowości.

Spektakl jest próbą badania w warunkach scenicznych różnych opcji. Czy w życiu wybrać „święty spokój”, czy iść za powołaniem? Czy wybierając normalność nie tracimy czegoś ważnego z oczu? Czy będąc w momencie kryzysu coś nam nie umyka? Ja? Drugi człowiek? Wspólnota?

Premiera spektaklu „Podwójne życie Weroniki” odbędzie się 30 marca o godzinie 19 w Sali Andersena w Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1). Kolejne spektakle będzie można obejrzeć 31 marca, 4-7 kwietnia i 10-12 kwietnia. Wszystkie spektakle odbędą się o godz. 19. Bilety kosztują od 35 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments