Drugi miesiąc wakacji jest bardzo kapryśny. Na zmianę mamy słońce, burze, chmury i deszcze.

Początek długiego weekendu będzie ciepły i słoneczny. Temperatury w czwartek nie przekroczą 24 stopni C. Naszemu wypoczynkowi nie będzie przeszkadzał też wiatr.

– W piątek, 16 sierpnia, dostaniemy się przejściowo pod wpływ płytkiej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, który nad nasz region dotrze w godzinach popołudniowych, przynosząc z zachodu bardziej wilgotną i chłodniejszą masę powietrzną – mówi Grzegorz Kołodziej, specjalista z Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS.

Po dość pogodnym poranku w piątkowe popołudnie powinniśmy spodziewać się stopniowego wzrostu zachmurzenia. Mogą też wystąpić przelotne deszcze i burze, które lokalnie będą dość intensywne.

W sobotę znów będzie ciepło i sucho. – W sobotni poranek nad Lubelszczyzną może jeszcze pozostawać zachmurzenie frontowe, które jednak szybko powinno odsunąć się na wschód odsłaniając błękit nieba – dodaje Kołodziej. Spodziewajmy się więc ciepłego dnia z temperaturą maksymalną przekraczającą nawet 25 stopni Celsjusza.

Niedziela będzie jeszcze cieplejsza – w całym regionie będzie powyżej 25 st. C i bez opadów, chociaż wieczorem i nocą z zachodu może nadciągnąć strefa frontowa z przelotnymi opadami i burzami.

Cały długi weekend będzie bardzo słoneczny i ciepły. Chwilami jednak możemy spodziewać się krótkotrwałych zmian w pogodzie. Nie ma co liczyć na wiatr, który nie przekroczy 20 km/h. Noce również będą dość ciepłe z minimalnymi temperaturami w okolicy 17 stopni Celsjusza.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments