Pogotowie przedmaturalne. UMCS zaprasza maturzystów na zajęcia z fizyki

0
97

Instytut Fizyki UMCS wspólnie ze Stowarzyszeniem Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe i Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów. W Pogotowiu Przedmaturalnym będzie można wziąć udział od 5 lutego.

Pogotowie przedmaturalne z fizyki to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Organizatorzy pragną usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Zakres tematyki zajęć pokrywa całość wymagań maturalnych, ale na tak krótkim kursie nie zostaną omówione wszystkie problemy mogące pojawić się na maturze. Trzeba pamiętać, że pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale z pewnością wspomoże edukację prowadzoną w szkole ponadpodstawowej.

Ze względu na sytuację epidemiczną kurs odbędzie się w formie zajęć zdalnych na platformie MS Teams. Planowany jest cykl ośmiu spotkań trwających po około 2,5 godziny, podzielonych na dwie części. Zajęcia będą odbywać się w kolejne soboty, zaczynając od 5 lutego Spotkania podzielone są na bloki poświęcone poszczególnym działom fizyki wymaganym na maturze.

Udział w kursie jest bezpłatny i dostępny tylko dla zapisanych uczestników. Dla kursantów, którzy dodatkowo polubią fanpage Pogotowia Przedmaturalnego na Facebooku, zostanie utworzona zamknięta grupa dyskusyjna. Będą na niej udostępniane materiały z zajęć, a uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych konsultacji.

Rejestracja rozpocznie się w poniedziałek (31 stycznia) o godzinie 12.00. Liczba miejsc jest ograniczona. Na Pogotowie przedmaturalne z fizyki będzie się można zapisać tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments