Pogotowie przedmaturalne z fizyki na UMCS. Bezpłatne zajęcia dla maturzystów

0
87

Jak co roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS odbędzie się cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów pn. Pogotowie przedmaturalne z fizyki. Jest to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym. Internetowa rejestracja na zajęcia rusza w czwartek (5 stycznia) o godz. 8.

Celem organizatorów, czyli pracowników naukowych z Instytutu Fizyki UMCS, jest usystematyzowanie wiedzy uczniów, zwrócenie uwagi na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnienie ewentualnych braków. Zakres tematyczny zajęć pokrywa się w całości z wymaganiami maturalnymi, choć na tak krótkim kursie nie da się omówić wszystkich problemów mogących pojawić się na maturze.

W tym roku Pogotowie przedmaturalne z fizyki odbędzie się zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej:

– zajęcia w formie stacjonarnej w Instytucie Fizyki UMCS odbędą się w dniach 16-21 stycznia 2023 r. (w pierwszym tygodniu ferii w województwie lubelskim). Będzie to cykl pięciu spotkań, trwających ok. 5 godz. każde. Zainteresowanych odsyłamy na stronę: https://archimedes.umcs.pl/pogotowie-stacjonarne/

– zajęcia w formie zdalnej planowane są jako cykl dziesięciu spotkań odbywających się w kolejne soboty, począwszy od 21 stycznia 2023 r. Każde spotkanie planowane jest na ok. 2,5 godz. i podzielone zostało na dwie części: ćwiczeniową i wykładową. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://archimedes.umcs.pl/pogotowie-zdalne/

Udział w każdym z dwóch kursów jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji. Formularze zgłoszeniowe na obie części są oddzielne – organizatorzy proszą o zwrócenie uwagi, czy chętni zapisują się na właściwy, interesujący ich kurs.

Rejestracja na każdy z kursów rozpocznie się w czwartek, 5 stycznia o godzinie 8:00, na stronie https://archimedes.umcs.pl/pogotowie-zdalne/rejestracja/. Liczba miejsc ograniczona! O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments