Znamy już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim na sierpień. W tym miesiącu zobaczymy 10 pokazów, które będą odbywać się o godz. 21, głównie w weekendy.

Harmonogram na sierpień, godz. 21:00:

piątek (2 sierpnia) – Unia Narodów, Wydarzenia Kulturalne
sobota (3 sierpnia) – Unia Narodów, Anioły Lubelskie

piątek (9 sierpnia) – Unia Narodów, Sen o mieście
sobota (10 sierpnia) – Unia Narodów, Historia Placu Litewskiego na Wesoło

piątek (16 sierpnia) – Unia Narodów, Anioły Lubelskie
sobota (17 sierpnia) – Unia Narodów, Sen o mieście

piątek (23 sierpnia) – Unia Narodów, Historia Placu Litewskiego na Wesoło
sobota (24 sierpnia) – Unia Narodów, Wydarzenia Kulturalne

piątek (30 sierpnia) – Unia Narodów, Sen o mieście
sobota (31 sierpnia) – Unia Narodów, Anioły Lubelskie

Między pokazami jest zazwyczaj około 10 minut przerwy.

Unia Narodów to alegoryczna opowieść, w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego, o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziły do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych i rozkwitu tej części Europy.

Anioły lubelskie jest to 12 minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim, pokaz zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwi katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem Abp Abla. Za warstwę artystyczną pokazu odpowiada Centrum Kultury w Lublinie, a animację 2D i 3 D stworzył kolektyw kilku.co

Sen o Mieście to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

Historia placu Litewskiego na wesoło to pokaz przygotowany przez Poławiaczy Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

Wydarzenia Kulturalne to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments