Politechnika Lubelska szykuje jubileuszowy zjazd absolwentów

0
363

Spotkania po latach, wspomnienia, wycieczki po wydziałach, wystawa fotograficzna, a także piknik integracyjny. To program Jubileuszowego Zjazdu Absolwentów Politechniki Lubelskiej, który odbędzie się w piątek 23 czerwca na kampusie w ramach obchodów 70-lecia uczelni.

– Absolwenci stanowią ważny i wyjątkowo liczny fragment wspólnoty akademickiej. W 1957 r. wówczas Wieczorową Szkołę Inżynierską opuścił pierwszy rocznik liczący 8 osób spośród 14 zdających. Do roku 1963 szkoła przygotowała 199 absolwentów. Obecne co roku uczelnia wypuszcza w świat blisko 2 tys. absolwentów. Zależy nam, aby być z nimi w kontakcie i tworzyć żywe, trwałe, partnerskie relacje. Chętnie korzystamy z ich wiedzy i doświadczenia przy rożnych okazjach – mówi rektor Politechniki Lubelskiej prof. Zbigniew Pater.

Wydarzenia związane ze zjazdem podzielone są na dwie części: oficjalną oraz integracyjno-rozrywkową. W ramach części oficjalnej na wszystkich wydziałach w godz. 15.00-16.00 zaplanowano spotkania. To okazja do rozmów z dawno niewidzianymi kolegami i koleżankami ze studiów oraz profesorami, a także czas na wspomnienia.

– Podczas tego jubileuszowego wydarzenia chcemy również przypomnieć przełomowe momenty w historii Politechniki Lubelskiej, zaznaczyć rolę, jaką odegrała w kształtowaniu regionu oraz pokazać, co teraz dzieje się na uczelni i jak się ona rozwija – zapowiada rektor.

Kolejnym punktem spotkania jest otwarcie wystawy „Historia i Technika” o godz. 16.00
w Centrum Informacji Naukowo-Technicznej przy ul. Nadbystrzyckiej 36C (Rudy).

W ramach części integracyjno-rozrywkowej o godz. 17.00 na terenach zielonych uczelni odbędzie się piknik absolwentów, pracowników i przyjaciół Politechniki Lubelskiej.
W programie jest występ uczelnianych zespołów artystycznych, grill, jubileuszowy tort oraz dyskoteka. Gwiazdą wieczoru będzie zespół muzyczny Cookies Band.

Jak zapisać się na zjazd? – Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca. Formularz rejestracyjny
i szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie Politechniki Lubelskiej
w specjalnej zakładce – wyjaśnia prezes Towarzystwa Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Lubelskiej mgr inż. Mirosław Pyzik. I apeluje do absolwentów: – Proszę powiadomcie
o naszym spotkaniu kolegów i koleżanki ze studiów, z którymi utrzymujecie kontakty. Znowu możemy być razem jak za studenckich czasów. Serdecznie zachęcam do udziału w wydarzeniu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments