Polski Piach i Alfah Femmes w Strefie Innych Brzmień

0
181

To wiadomość, na którą czekali wszyscy lubelscy fani festiwalu Inne Brzmienia. We wrześniu powraca Strefa Innych Brzmień, a wraz z nią dwa koncerty: Polski Piach oraz Alfah Femmes. Pierwszy koncert odbędzie się w Warsztatach Kultury w czwartek (16 września) o godzinie 19.

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe połączenia. Organizatorzy chcą inspirować odbiorców do odkrywania w muzyce czegoś nowego, jednocześnie na pierwszym miejscu stawiając jakość i oryginalność.

Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo. Koncerty poprowadzi Agnieszka Wojciechowska i Rafał Chwała.

Polski Piach to pierwszy koncert, w którym będziemy mogli wziąć udział w czwartek (16 września) o godzinie 19 w sali widowiskowej Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a). Na koncert wstęp jest wolny.

Polski Piach to zespół uruchomiony przez Patryka Zakrockiego, czerpiący z tradycji pierwszego bluesa, transu i rozwijający własny język. Projekt Polski Piach bada pokrewieństwo i zasadność upodobnień między piachem delty Missisipi, Sahary i wiślanych łach. Muzycy wywodzą się z warszawskiego środowiska improwizatorów, kręgu Lado ABC.

Drugi koncert, odbędzie się w piątek (17 września) o godzinie 20. Na Grodzkiej wystąpi Alfah Femmes, czyli sześcioosobowy zespół z Trójmiasta. Jego twórczość oparta jest na muzycznych kolażach, w których można odnaleźć elementy new wave, no wave i cold wave, odniesienia do art-popu, synth-popu, post-punka, ale też indie oraz muzyki klasycznej. Zespół zadebiutował w październiku 2020 roku albumem „No Need to Die”. W sierpniu 2021 r. wydał płytę EP „I Wouldn’t Bother”.

Na koncert wstęp jest wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments