14 grudnia w godz. 10-15 w Targach Lublin odbędzie się „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”. Wydarzenie organizowane jest z myślą o wszystkich mieszkańcach miasta Lublin i całego regionu, z uwzględnieniem uchodźców.

Wydarzenie organizowane w formule targów pracy współorganizują: oddział UNHCR w Lublinie, Miejski Urząd Pracy w Lublinie, Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie.

„Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy” to przedsięwzięcie, które stwarza doskonałą okazję do bezpośredniej wymiany informacji pomiędzy poszukującymi pracy, a pracodawcami reprezentującymi różne branże.

Na miejscu będzie można bezpośrednio zapoznać się z ofertami około osiemdziesięciu pracodawców, a wsparciem będą służyć tłumacze i inni specjaliści. Przydatne porady udzielane będą w kąciku prawnym, będzie to również okazja, by zaznajomić się ze sposobami poszukiwania pracy w kraju, jak i za granicą. Podczas warsztatów osoby poszukujące pracy dowiedzą się m.in.: jak się zaprezentować podczas rozmowy kwalifikacyjnej i jakie dokumenty przedstawić, co należy zrobić, aby podjąć działalność gospodarczą, jakie prawa pracownicze im przysługują oraz zdobędą wiedzę na temat bezpiecznych wyjazdów.

Wszystkie warsztaty będą tłumaczone symultanicznie na język ukraiński. Na miejscu będzie zapewniony kącik animacyjny dla dzieci. Wydarzenie jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach.

Fot. Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments