Przed nami drugi grudniowy weekend w Lublinie. Od piątku (9 grudnia) do niedzieli (11 grudnia) będziemy mogli wziąć udział w licznych atrakcjach. Będzie wystawa psów rasowych, iluminacje, spotkanie z Mikołajem, ale też wiele wystaw.

Piernikowy Jarmark Lubelski 

W sobotę (10 grudnia) od godziny 7:30 do 13:00 na Lubartowskiej 77 będziemy mogli wziąć udział w Piernikowym Jarmarku Lubelskim. Znajdziemy tam nie tylko pierniki, ale też inne potrawy świąteczne o tym smaku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kiermasz Rzeczy Wyjątkowych 

W niedzielę (11 grudnia) w Przestrzeni Dobra odbędzie się Kiermasz Rzeczy Wyjątkowych. W wydarzeniu możemy wziąć udział od godziny 12:00 do 16:00. Znajdziemy tam ręcznie robioną biżuterię, torby, akcesoria, ceramikę i naturalne kosmetyki. Wstęp jest wolny.

Słowem i światłem malowane

W piątek (9 grudnia) o godzinie 18:00 w Biotece (al. Racławickie 22) w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie z poezją i fotografiami Ewy i Ireneusza Pilipczuków.

Obrazy i słowa często się przenikają, a poezja dzieje się wszędzie. Słowa łączą się z obrazami zatrzymanymi w kadrze lub pod powieką, zachwycają i powracają do nas na długo, bywa też, że inspirują do pisania. Bioteka zaprasza do smakowania naszego świata.

Ewa Pilipczuk, urodzona w Lublinie, w latach 50. Ukończyła Wydział Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest autorką dwóch tomików wierszy: Impresje codzienne, wyd. Usługi Badawcze i Wydawnicze Rafał Brzeziński, Brodziszów 2014 r. Wstęp jest wolny.

Iluminacje

Przez cały weekend od placu Litewskiego aż do placu Po Farze będziemy mogli zobaczyć iluminacje bożonarodzeniowe. Wśród nich znajdziemy liczne figury wolnostojące, a na Starym Mieście gwiazdki autorstwa Jarosława Koziary.

Licytacje przedmiotów w ramach PDPZ

W piątek (9 grudnia) od godziny 15:30 w sali błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie będzie trwać licytacja darów rzeczowych w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Dary może wylicytować każdy za produkty spożywcze lub chemię.

Tradycyjnie dary przekazali artyści, muzycy, a także samorządowcy. Wstęp jest wolny.

Mikołajki Folkowe

Przez cały weekend w Chatce Żaka trwać będzie tegoroczna edycja Mikołajków Folkowych. Będziemy mogli wysłuchać koncertu laureatów, a także zaproszonych zespołów z całej Polski. Szczegóły imprezy znajdziecie tutaj

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

To będzie nie lada gratka dla miłośników czworonogów! W weekend 10 i 11 grudnia w Targach Lublin odbędzie się IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. W ciągu dwóch dni wydarzenia w halach targowych zaprezentuje się ponad 2 000 psów należących do 205 ras ze wszystkich 10 grup FCI i rasy jeszcze nieuznane przez FCI.

Szczegółowy program i bilety znajdziecie tutaj

Wystawa Dominiki Wilk

W piątek (9 grudnia) i w sobotę (10 grudnia) w Domu Kultury Czechów w godzinach jego otwarcia możecie zobaczyć wystawę prac lubelskiej artystki Dominiki Wilk. Wstęp na nią jest bezpłatny.

Mikołaj w Lumina Parku

Mikołaj odwiedzi Lumina Park. Przez cały weekend (od 9 do 11 grudnia) odwiedzając “Tajemniczy Ogród” spotkacie się z Mikołajem. Do parku możecie wejść codziennie od godziny 16:00. Bilety znajdziecie w kasie ogrodu.

Martwa natura Jerzego Zyśko

Przez cały weekend w Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Peowiaków 12) można oglądać nową wystawę „Martwa natura” – Jerzy Zyśko. Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia Centrum Kultury.

Jerzy Zyśko to malarz, autor obiektów i instalacji artystycznych, grafik, rysunków, prac site-specific i rzeźb. Ponadto jest autorem tekstów poetyckich i prozy. Urodził się w Lublinie w 1963 roku, gdzie mieszka i tworzy. Dyplom w pracowni prof. Józefa Hałasa otrzymał w 1990 roku. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2005 i 2006.

 

Lumina Park

Lumina Park wrócił do Lublina w nowej odsłonie. W Ogrodzie Botanicznym UMCS możecie już zwiedzić Park Iluminacji, czyli niesamowitą zimową atrakcję w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie. W tym sezonie pomysłodawcy zapraszają do „Tajemniczego Ogrodu”. Park otwarty jest przez cały weekend.

Szczegóły znajdziecie tutaj

Beksiński w Lublinie

Na wystawie „Beksiński w Lublinie” w CSK zaprezentowanych zostało 50 obrazów, ale też fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe wraz z obszerną wystawą multimedialną „Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition”, która zabiera nas w klimatyczną podróż ukazującą przekrój jego twórczości.

Szczegóły znajdziecie tutaj

Fot. Dominika Polonis/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments