27 listopada uruchomiony zostanie szpital tymczasowy w Targach Lublin, w których przebywać będą pacjenci z koronawirusem z całego regionu.

– Trwa rekrutacja kadry medycznej, ale także do osób chętnych do pracy na stanowiskach administracyjnych i pomocniczych w szpitalu tymczasowym w Lublinie. Do dnia 5 listopada zainteresowanie pracą w szpitalu tymczasowym w Lublinie wykazało ponad 150 osób – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował również, że obecnie do pracy w placówce zgłosiło się 19 lekarzy, 35 pielęgniarek, 2 studentki pielęgniarstwa, 30 ratowników medyczny, 6 salowych, 9 pracowników technicznych, 30 pracowników administracji i około 40 osób z innego personelu. Łącznie w placówce ma pracować około 700 osób.

W szczególności poszukuje się lekarzy specjalistów lub lekarzy kończących szkolenie specjalistyczne w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii, medycyny ratunkowej, wszystkich dziedzin chirurgicznych – szczególnie pożądani są lekarze chirurdzy posiadający podstawowe umiejętności obsługi respiratora, neonatologii posiadający umiejętności obsługi respiratora, neurologii i medycyny rodzinnej.

Potrzeba również personelu pielęgniarskiego celem udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu: anestezjologii i intensywnej opieki medycznej, chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii, chirurgii, neurologii i medycyny ratunkowej.

Zakres obowiązków związanych z pracą w szpitalu tymczasowym będzie określany w zależności od specjalizacji oraz zakresu umiejętności deklarowanej po przyjęciu do pracy.

Jak można się zgłosić?

Chętni mogą się zgłaszać mailowo: szpitaltymczasowy@lublin.uw.gov.pl oraz telefonicznie: 81 307 96 90 (w godz. od 7.30 do 15.30).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments