Wakacje warto zakończyć z przytupem. Z takiego założenia wyszli pracownicy Muzeum Wsi Lubelskiej, którzy kończą już przygotowania do kolejnej retro potańcówki.

Sobotni wieczór, 25 sierpnia, upłynie na wspaniałej zabawie pod chmurką. Nie zabraknie barwnych wstęg i lampionów, którymi udekorowano roztoczańską część muzeum, dużego parkietu do pląsów i muzyki granej na żywo aż do północy. Zabawę rozkręcą dwie znane i lubiane kapele – Hańszczanie oraz Kapela spod Lublina, które nie opuszczają żadnych wydarzeń odbywających się na terenie skansenu.

Nie trzeba być mistrzem parkietu, żeby dobrze się bawić. Tak jak podczas ostatniej, lipcowej potańcówki, będzie też można zagrać w miotlarza, dołączyć do walczyka kotylionowego, a nawet nauczyć się kroków tradycyjnych tańców ludowych pod okiem ekspertów z Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. Pragnienie i głód po zabawie na parkiecie zaspokoimy natomiast w muzealnej karczmie przy miasteczku prowincjonalnym.

– Zapraszamy na klimatyczną zabawę pod gołym niebem. Po raz kolejny zawirujemy w rytm dawnych szlagierów w malowniczym sektorze roztoczańskim, w otoczeniu pięknych starych chałup. Mamy nadzieję, że nie zabraknie też wspaniałych retro stylizacji przypominających okres międzywojnia – zachęca Agata Kozak z Muzeum Wsi Lubelskiej.

Retro potańcówka rozpocznie się 25 sierpnia o godz. 19 i potrwa do północy. Wejście na teren skansenu możliwe będzie do godz. 22. Bilety w cenie 12 zł i 6 zł dla osób wystylizowanych na lata międzywojenne dostępne w kasie muzeum.

Fot. Muzeum Wsi Lubelskiej

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments