Od 14 do 29 stycznia w województwie lubelskim potrwają ferie zimowe. Towarzyszyć im będą codzienne wycieczki z przewodnikami organizowane w ramach cyklu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. To doskonała okazja, aby odkryć Lublin i lepiej poznać jego zabytki.

„Poznaj Lublin z Przewodnikiem” to seria spacerów z przewodnikami miejskimi zapoczątkowana w lutym ubiegłego roku. Cykl rozpoczął się wówczas od codziennych spacerów organizowanych podczas ferii zimowych. W tym roku jest podobnie – od 14 do 29 stycznia Lublin wraz z przewodnikiem można zwiedzać codziennie!

Przygotowana na czas ferii zimowych oferta spacerów z przewodnikiem jest bardzo szeroka. Można wybrać się na spacer szlakiem najpopularniejszych zabytków, a także na wycieczki tematyczne poświęcone m.in. miejskim legendom i sprawom kryminalnym związanym z miastem. W harmonogramie znajdziemy także spacery łączące zwiedzanie i animacje dla najmłodszych dedykowane rodzinom, które stanowią doskonałą propozycję spędzania czasu podczas przerwy zimowej. Takim wycieczkom towarzyszą zabawy i zagadki angażujące zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych.

W harmonogramie znajdują się również wycieczki w języku angielskim organizowane z myślą o turystach zagranicznych odwiedzających Lublin, a także studentach i mieszkańcach obcokrajowcach, których z roku na rok przybywa. Podczas ferii zimowych zwiedzanie w języku angielskim odbędzie się trzykrotnie – szlakiem kryminalnych historii związanych z miastem, miejskich anegdot i legend, a także lubelskiej rzeczywistości z czasów komunizmu.

Każda z wycieczek organizowanych w ramach programu trwa ok. 2 godziny i jest znakomitą okazją do poznania miasta i historii, których często nie znają nawet rodowici lublinianie. Ważną zaletą programu jest jego kompleksowość – w jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników miejskich, tematy tras, dokładne terminy, miejsca spotkania i ceny biletów. Wystarczy wybrać jedną z dostępnych wycieczek, a następnie zakupić bilet – stacjonarnie w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem portalu evenea.pl. Szczegółowy harmonogram spacerów znaleźć można na stronie internetowej przewodnik.lublininfo.com

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments