Od 13 stycznia chętne osoby będą mogły codziennie uczestniczyć w spacerach z przewodnikami po Lublinie. To za sprawą harmonogramu przygotowanego z myślą o feriach zimowych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin we współpracy z lokalnymi przewodnikami. W ramach programu turyści i mieszkańcy miasta mogą wybrać się na zwiedzanie i odkryć ciekawe miejsca w Mieście Inspiracji.

„Poznaj Lublin z Przewodnikiem” to spacery z przewodnikami miejskimi zapoczątkowane w lutym 2022 roku. Poprzednie edycje programu cieszyły się dużym zainteresowaniem – od początku pierwszej edycji wzięło w nim udział łącznie już ponad 2200 osób.

Od 13 stycznia do 11 lutego spacery w ramach programu odbywać się będą codziennie – tak bogaty program stworzony został z myślą o mieszkańcach Lublina, a także okolicznych województw, którzy bardzo licznie odwiedzają nasze miasto podczas ferii zimowych. W programie tradycyjnie nie brakuje wycieczek szlakiem popularnych zabytków i legend, wycieczek tematycznych poświęconych różnym aspektom historii Lublina, spacerów dla rodzin z dziećmi, a także spacerów z przewodnikiem w stroju historycznym.

Każdy z nich to świetna okazja, by lepiej poznać miasto i posłuchać ciekawych historii, a różnorodna tematyka pozwoli każdemu chętnemu wybrać interesującą go opcję. Obecnie można już zakupić bilety na spacery odbywające się do 31 stycznia. Harmonogram spacerów, które będą odbywać się od 1 lutego zostanie udostępniony wkrótce.

Oprócz spacerów w języku polskim w programie tradycyjnie znalazły się również wycieczki w języku angielskim przygotowane z myślą o zagranicznych turystach, którzy licznie odwiedzają Lublin, a także cudzoziemcach zamieszkujących nasze miasto. Spacery po angielsku odbywać się będą w wybrane soboty.

Zaletą programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” jest jego kompleksowość – w jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników, różne tematy, określone są dokładne terminy, miejsca spotkania, a także ceny biletów. Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu pozostaje jedynie wybór trasy, daty spaceru, a następnie szybki i łatwy zakup biletu w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem portalu evenea.pl. Bilety na spacery w języku polskim zakupić można w cenie 30 zł, a bilety na spacery w języku angielskim w cenie 50 zł. Każda wycieczka trwa od półtorej do dwóch godzin.

Wszystkie informacje na temat programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” dostępne są na stronie przewodnik.lublininfo.com.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments