Premiera spektaklu wielkanocnego w Tomaszowie Lubelskim

0
438

Już w niedzielę, 14 kwietnia, o godzinie 16 odbędzie się premiera widowiska opartego na motywach utworu Romano Cue Romano S.I. pt. „Mój Chrystus połamany”. Przedstawienie odbędzie się w Tomaszowskim Domu Kultury.

Przedstawienie opowiada o zniszczonej figurce Chrystusa bez twarzy, którą na pchlim targu kupił brat zakonny. Staje się ona pretekstem do rozważań na temat poszukiwania sensu życia, niesienia pomocy potrzebującym oraz przywracania wiary w dobro, nadzieję i miłość.

Pchli targ to rodzaj bazaru, na którym głównie używane towary można wymienić lub kupić po niskich cenach. Nazwa prawdopodobnie wzięła się stąd, że szybki obrót artykułami i sposób poruszania się ludzi przypomina pchły. Można tam spotkać bogatych, prawdziwych koneserów sztuki oraz biednych, osamotnionych i uzależnionych, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy.

Na jednym z takich targów do stoiska z biżuterią i rzeźbami podchodzi brat zakonny. Jego uwagę przykuwa figurka zniszczonego i okaleczonego Chrystusa. Postanawia ją kupić i zaopiekować się nią. W chwili, gdy podejmuje decyzję o jej naprawie, słyszy głos Jezusa, który nie zgadza się na upiększanie swojego wyglądu.

Tworzeniu scenariusza i reżyserii podjęła się Maria Kozyra, a przedstawienie wykona Tomaszowski Zespół Teatralny Kwartet wokalny pod kierunkiem Małgorzaty Giski. W organizacji przedsięwzięcia pomógł ksiądz Krzysztof Giera oraz pracownicy Tomaszowskiego Domu Kultury.

Organizatorami wydarzenia jest Parafia Zwiastowania NMP, Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski oraz Tomaszowski Dom Kultury.

Również w niedzielę o godzinie 18 i 20 odbędą się spektakle dodatkowe. W sekretariacie domu kultury warto zapytać się o darmowe wejściówki. Każdej osobie przysługują 2 sztuki. Dla siebie i gościa towarzyszącego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments