Nadeszła wiosna, a wraz z nią przybywa weekendowych atrakcji dla mieszkańców Lublina. Jeśli męczy was już pozimowa monotonia i zastanawiacie się co zaplanować na przedświąteczny weekend to podrzucamy wam gorące propozycje, z których każdy wybierze coś dla siebie.

Kiermasz Wielkanocny

Pozostając w tematyce świąt i przygotowując się do zaprojektowania naszego świątecznego stołu warto wybrać się na Kiermasz Wielkanocny na Placu Zamkowym. Przez cały weekend w godzinach 12-18 pod Zamkiem będzie na nas czekać wielu wystawców sprzedających owoce, warzywa oraz produkty regionalne najlepszej jakości. Jeśli jeszcze szukacie idealnych produktów to przejdźcie się po stoiskach szukając wśród miodów, przetworów, warzyw, słodkości i dobrej kawy tego, czego naprawdę potrzebujecie, żeby wasze potrawy smakowały wszystkim gościom.

Festiwal Wschody – 8. Konkurs Piosenki Artystycznej

Dla miłośników muzycznej produkcji artystycznej już w piątek, 12 kwietnia, od godz. 12 w ACK Chatka Żaka odbędzie się konkurs, który promuje teraźniejszość i przyszłość muzyczną. Festiwal Wschody, w ramach którego odbywa się wydarzenie, liczy na dobry dźwięk, mądre słowo i ciekawą ekspozycję utworu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Moto Session

Miłośników motoryzacji zapraszamy do Targów Lublin na Moto Session 2019, które będzie gościć w sobotę oraz w niedzielę (13-14 kwietnia). Wszystko będziemy mogli zobaczyć w godzinach od 10 do 17.

W dwóch halach znajdziecie motocykle, samochody, Harley–Davidson, Monster Truck Demolka oraz ekstremalne pokazy stuntu oraz trialu motocyklowego. Czekać na nas będzie także strefa szkoleniowo–pokazowa #WschódDetalingu. Na tych najbardziej odważnych czeka specjalna atrakcja – lot widowiskowy helikopterem nad Lublinem.

Bilety na wydarzenie kupicie w kasie Targów Lublin. W sobotę za ten normalny zapłacicie 15 złotych, a za ulgowy 10 złotych. W niedzielę bilet normalny będzie kosztował 20 złotych, a ulgowy 10 złotych. Za bilet rodzinny przez cały weekend zapłacimy 40 złotych.

Żurawie 2019

W sobotę, 13 kwietnia, w Radiu Lublin poznamy zwycięzców dwunastej edycji lubelskich wyróżnień kulturalnych Żurawie 2019. Gala rozpocznie się o godzinie 18 w studiu im. Budki Suflera.

Żurawie to nagroda dedykowana młodym i prężnie działającym miłośnikom kultury. Statuetki przyznane zostaną w czterech kategoriach: „Słowo”, „Dźwięk”, „Obraz” oraz „Animacja”. Ubiegać się o nie mogą osoby, które nie ukończyły 31 lat.

Galę kultury poprowadzi Przemysław Buksiński, artysta znany z Poławiaczy Pereł Teatr Improv. Dodatkowo podczas wydarzenia usłyszymy zespół Pasażer, który wystąpi z zaproszonymi gośćmi: Moniką Kowalczyk, Eddie/ Hai oraz Łukaszem Jemiołą.

Lubelskie Klasyki Nocą

Miłośnicy motoryzacji, którym mało będzie spotkań z mocnymi silnikami podczas Moto Session mogą wybrać się tez w niedzielę, 14 kwietnia o godz. 14 na zlot motoryzacyjny pod hasłem: Lubelskie klasyki nocą. Wydarzenie odbędzie się na ul. Krochmalnej 13H. Organizatorzy zadbali także o najmłodszych uczestników. Na dzieci czekają specjalne atrakcje. Dodatkowo zobaczycie najnowsze propozycje jakie przygotowały dla was lubelskie salony motoryzacyjne. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Koncert pasyjny: JS Bach – Pasja wg św. Jana

W piątek, 12 kwietnia, o godz. 19 rozpocznie się w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert Pasyjny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej w towarzystwie Chóru Kameralnego Filharmonii Lubelskiej.

Kończący się okres Wielkiego Postu to również okazja do przeżycia tego czasu wraz z utworami wielkich mistrzów, korespondującymi w swej treści z tematyką Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Pasja wg św. Jana – najstarsza zachowana pasja J.S. Bacha w całości – to przykład dzieła spajającego mistrzowski warsztat kompozytorski z głęboką myślą teologiczną, wyrażoną w formie oratorium religijnego.

Koncert wielkopostny

W sobotę, 13 kwietnia, w bazylice oo. Dominikanów przy ul. Złotej 9 odbędzie się koncert męskiego zespołu wokalnego Kairos. Usłyszymy śpiewy cerkiewne, pieśni ormiańskie oraz gruzińskie w towarzystwie organów. Koncert będzie bezpłatny.

Podczas koncertu będzie można złożyć przekazać datki leczenia Piotrka, podopiecznego Lubelskiego Stowarzyszenia Samopomocy.

Wschody. Mikromusic – Koncert Laureatów

W niedzielę, 14 kwietnia, w Centrum Spotkania Kultur w ramach Festiwalu Wschody odbędzie się również koncert sięgający do korzeni muzyki ludowej i improwizowanej. Z Dolnej Półki to tytuł trasy koncertowej zespołu, którą muzycy z Natalią Grosiak planują na koniec 2019 roku. Cały program przedpremierowo zagrają w Lublinie. Mikromusic z Dolnej Półki to całkiem nowa, akustyczna odsłona zespołu. Szukając niecodziennych brzmień grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty. Koncert rozpocznie się o godzinie 18. Bilety kosztują od 30 do 90 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments