Sezon na uroczystości pierwszokomunijne można uznać za otwarty. Lada dzień ulicami miasta przechodzić będą białe pochody. W salonach i marketach daje się wyczuć nerwowość rodziców, dziadków oraz gości ceremonii, którzy szukają prezentów na tak ważną okazję. Sprawdziliśmy, co cieszy się największym zainteresowaniem w tym roku.

Prezenty stały się jednym z ważniejszych elementów uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Utarło się, że każdy z gości przynosi coś w podarku dla bohatera wydarzenia. Wymagania z tym związane zmieniają się zgodnie z obowiązującymi trendami, choć niektórzy woleliby zatrzymać się na tradycyjnym zegarku czy łańcuszku z wizerunkiem świętego, jak to było za nieco już zamierzchłych czasów. Dzisiejsze komunie rządzą się jednak własnymi prawami i większość Polaków uważa, że nie wypada przyjść do dziecka z pustymi rękami.

– Wiele osób ma wątpliwości, jaki prezent na komunię jest stosowny i atrakcyjny dla dziecka. A z drugiej strony trendy zmieniają się tak szybko, że trudno nadążyć za potrzebami młodych ludzi – wyjaśnia Grzegorz Wachowicz z RTV EURO AGD.

Od kilkunastu lat triumfy święcą produkty z branży elektronicznej – ostatni krzyk mody to elektryczne hulajnogi i deskorolki, okulary do smartfonów i drony. A jednak tradycyjne upominki wcale nie tracą na swojej wartości i dość często decydujemy się na zakup zegarka czy biżuterii. Ciekawą opcją jest połączenie nowoczesności z tradycją, czego dobrym przykładem może być smartwatch z funkcją GPS oraz wbudowaną aplikacją Rodzinne SOS, dzięki którym będziemy mieć możliwość monitorowania naszego dziecka.

TOP10 prezentów komunijnych

1. Elektroniczna deskorolka lub hulajnoga

To must have tego sezonu. Dzieciaki uwielbiają nowinki ze świata elektroniki i z pewnością deska bądź hulajnoga, które pojadą same, bez angażowania pasażera, zadowolą nawet najbardziej wybrednych trzecioklasistów. Hulajnogi rozwiną prędkość do 25 km/h, deskorolka ok. 15 km/h. Większość modeli ma wbudowany bluetooth, niektóre hulajnogi można też składać. Ceny wahają się od 700 zł do nawet 3000 zł.

2. Smartwatch

To propozycja dla tych, którzy szukają kompromisu. Możemy być tradycyjni i podarować zegarek, ale z dodatkowymi funkcjami, które ułatwią życie zarówno dziecku, jak
i rodzicom. Smartwatch nie tylko ma wbudowany nadajnik GPS, dzięki któremu będziemy
w stanie namierzyć właściciela, ale też mierzy tętno oraz ilość kroków wykonywanych w ciągu dnia. Za dobry smartwatch przyjdzie nam zapłacić od 250 zł do1000 zł.

3. Czytnik e-book

Sprawdzi się u dzieci, które kochają czytać, być może przekona także tych, którzy stronią
od książek. Dzięki niemu czytanie szkolnych lektur zyska nowy wymiar i nie będzie tak bardzo uciążliwe. A dla prawdziwych leniwców zawsze jest opcja audiobook. Podświetlenie SmartLight, wodoodporność i lekkość to kolejne zalety urządzenia. Czytnik e-book to koszt
od 250zł do 1500 zł.

4. Książki

Książki nie każdemu przypadną do gustu. Ale ci, którzy kochają czytanie i otrzymają
w prezencie serię, na której bardzo im zależało, będą zachwyceni. Wbrew pokutującej opinii na Pierwszą Komunię wcale nie musimy kupować tradycyjnej Biblii. Warto zaryzykować
i chociażby dorzucić czytadło do koperty. A nóż nasz pomysł spotka się z aprobatą i będzie początkiem wielkiej przygody z książkami?

5. Biżuteria

Zanim zdecydujemy się na zakup biżuterii, zastanówmy się czy ma być to łańcuszek z krzyżykiem lub podobizną świętych, czy raczej coś nieco bardziej neutralnego. Z pewnością nawet kilkanaście lat później subtelne kolczyki posłużą na niejedno wydarzenie, podobnie jak regulowana bransoletka.

6. Rower

To już klasyk wśród komunijnych prezentów. Kto z nas nie dostał na Pierwszą Komunię górala albo składaka? A na tego typu sprzęt moda nigdy nie przeminie. Szczególnie teraz, kiedy tak dużo mówi się o ekologicznym stylu życia. Ceny rowerów są uzależnione od m.in. tego, jakie gadżety posiada jednoślad i mieszczą się w granicach od 400 zł do 3000 zł.

7. Laptop

To spory wydatek, ale odpowiednie zabezpieczenia sprawią, że urządzenie stanie się przydatnym, a przede wszystkim bezpiecznym elementem codziennej pracy naszego bohatera. Aplikacje pomogą w nauce, a gry edukacyjne pozwolą połączyć przyjemne z pożytecznym. Być może też nie usłyszymy więcej pytań dziecka o możliwość skorzystania z naszego prywatnego sprzętu. Ceny laptopów wahają się od 900 zł do 2000 zł.

8. Vouchery

Coraz większą popularnością cieszą się różnego typu vouchery: na naukę obcych języków, lot balonem, przejażdżkę w tunelu aerodynamicznym. Atrakcje te wcale nie muszą kosztować majątku, a wspomnienia pozostaną na długie lata. Za voucher na przejażdżkę quadem zapłacimy już od 15 zł, monster truckiem 199 zł, a gokartami od 25 zł.

9. Trampolina

To opcja dla dzieciaków, które mają własne podwórko. Zabawy przy skakaniu jest co nie miara, ale przecież na trampolinie można też czytać, wylegiwać się i… spać. Koszt sprzętu: od 400 zł do 1000 zł.

10. Pieniądze

Jeśli nie wiesz na co się zdecydować, może warto podarować dziecku kopertę? Kwota powinna zależeć wyłącznie od Ciebie i Twojego budżetu. Może to być 200, 500 lub nawet 1000 zł, ale nie ma co do tego sztywnych wytycznych. Kopertę możesz dać „do ręki” bądź włożyć w książkę. Pamiętaj, by wręczać ją w obecności rodziców.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments