Poznaliśmy laureatów konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. To prestiżowe wyróżnienie przyznano po raz czternasty. Uroczyste spotkanie w Trybunale Koronnym było też okazją do podsumowania konkursu na najlepszą pracę dyplomową oraz przyznania nagród w konkursie Pracodawca Roku.

– Nagroda Gospodarcza jest szczególną inicjatywą, w ramach której naszą uwagę skupiamy na lubelskich przedsiębiorcach. Dzięki ich zaangażowaniu, Lublin stale rozwija się pod kątem społeczno-gospodarczym. Za nami trudny czas pandemiczny oraz związany z wojną w Ukrainie, dlatego społeczne i etyczne aspekty działalności biznesowej były w tym roku szczególnie istotne – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin jest jedną z form wyróżnienia przedsiębiorców, instytutów naukowo-badawczych, innowatorów i wynalazców, którzy wnoszą znaczący wkład w unowocześnianie i rozwój lubelskiej gospodarki oraz budują pozytywny wizerunek Lublina w kraju i za granicą. W tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało ponad 40 wniosków. Nagrody lub wyróżnienia przyznano w 5 kategoriach: Innowacyjność, Obecność Na Rynku Globalnym, Duże Firmy – Lokomotywy Gospodarcze Miasta, Młode Firmy, Przemysły Kreatywne. Przyznano również dwie nagrody specjalne.

Laureaci konkursu:

Kategoria Młode Firmy: Starcom Sp. z o.o. (wyróżnienie), Codema Sp. z o.o. (wyróżnienie)

Kategoria Innowacyjność: Voice Contact Center Sp. z o.o. (wyróżnienie), R&D Centre Inventor Sp. z o.o. (wyróżnienie)

Kategoria Obecność na ryku globalnym: Modern-Expo S.A. (nagroda główna), AMERPHARMA Sp. z o.o. (wyróżnienie), Laboratoria Natury Sp. z o.o. (wyróżnienie)

Kategoria Duże Firmy – Lokomotywy Gospodarcze Miasta: Billennium S.A. (nagroda główna), Sii Sp. z o.o. (wyróżnienie), Vistra Corporate Services Sp. z o.o. (wyróżnienie)

Kategoria Przemysły kreatywne: MOCNO Studio – Michał Ćwiek (wyróżnienie)

Nagrody specjalne: Modern-Expo S.A., Centrum Medyczne SANITAS Sp. z o.o.

Laureaci Konkursu na najlepszą pracę dyplomową – edycja XIII

Nagrodę główną, w wysokości 6 tys. zł, otrzymała Edyta Seremak za pracę dyplomową w formie filmu pt.: „Sztuczna inteligencja: wizja przyszłości w oparciu o dzieła kulturowe i nowe technologie”. Praca powstała pod kierunkiem dr. hab. Andrzej Radomskiego, prof. UMCS.

Laureaci Konkurs Pracodawca Roku 2022

W kategorii średnia/duża firma nagrodę główną przyznano Uniwersytetowi Medycznemu w Lublinie. Wyróżnienie trafiło do firmy Solutions 30 Wschód Sp. z o.o. W drugiej z konkursowych kategorii – mikroprzedsiębiorstwo/mała firma, laureatem nagrody głównej zostało przedsiębiorstwo CRESCA Ewa Tymińska-Jaraszkiewicz. Natomiast wyróżnienie przyznano spółce Sylpo System Sp. z o.o.

Fot. Dominika Polonis

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments