ProcentujeMY. Czwarta edycja akcji promującej oddawanie 1% podatku

0
96

Skende oraz Ikea Lublin, we współpracy z Urzędem Miasta Lublin, rozpoczyna czwartą edycję akcji społecznej ProcentujeMY. Projekt ma na celu zaangażowanie mieszkańców naszego miasta do oddawania swojego 1% podatku na lokalne organizacje, ale także bezpośrednie wsparcie OPP. Chętne fundacje i stowarzyszenia, które działają na terenie Lublina i chcą wziąć udział w akcji, mogą zgłaszać się do 13 marca.

Organizacje, które zgłoszą swój udział, będą mogły skorzystać z bezpłatnej kampanii promocyjnej prowadzonej przez organizatorów. Ale to nie wszystko. Oprócz tego uczestnicy ProcentujeMY wezmą udział w warsztatach rozwijających kompetencje i praktyczne umiejętności, które pomogą im prowadzić promocję swoich organizacji. W tym roku organizatorzy chcą też zorganizować finał akcji, czyli spotkanie lubelskich opp z mieszkańcami miasta w przestrzeniach SKENDE. Ze względu na panującą pandemię i zaostrzony reżim sanitarny w ostatnich dwóch latach finał nie mógł się odbyć.

– Cieszę się, że nieprzerwanie od 4 lat SKENDE i IKEA wspierają działania na rzecz lubelskich fundacji i stowarzyszeń. Organizacje pożytku publicznego są ważnym elementem życia miasta, a także naszym partnerem w realizacji szerokiego zakresu działań podnoszących jakość życia. Dlatego po raz kolejny włączamy się w akcję ProcentujeMY, aby zwrócić uwagę mieszkańców na to, że warto angażować się i wspierać organizacje działające w Lublinie – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Obecnie trwa nabór organizacji do projektu. Aby wziąć udział w akcji ProcentujeMY należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy: procentujemy@skende.pl. Formularz oraz opis współpracy dostępny jest na stronie: www.skendeshopping.pl. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 13 marca.

– Współpraca z lokalnymi NGOs jest dla nas ważnym elementem działań skierowanych do lokalnej społeczności, które stale realizujemy. Doceniamy i wspieramy ich działania, dlatego zachęcamy do tego, aby poznać lepiej fundacje i stowarzyszenia, które funkcjonują w Lublinie i przekazać im 1 % podatku – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor Skende.

W ubiegłym roku do akcji ProcentujeMY zgłosiło się 36 organizacji pożytku publicznego
z Lublina, które w ramach współpracy skorzystały z darmowych szkoleń i kampanii promocyjnej online. 9 NGOs wystartowało też w przygotowanym przez organizatorów konkursie grantowym, w którym przyznano wsparcie finansowe.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments