Queen Symfonicznie. Wyjątkowy koncert w Lublinie

1
795
Fot. Ireneusz Skąpski/ Materiały organizatora

Po ukcesie filmu Bohemian Rhapsody, przyszedł czas na muzykę Queen na żywo. Te największe hity brytyjskiego zespołu będziecie mieli okazję usłyszeć w sobotę (15 grudnia) w Centrum Spotkania Kultur. Wykona je projekt Queen Symfonicznie, który powraca do Lublina w powiększonym, muzycznym składzie. Początek koncertu o godzinie 19.30.

Koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od sześciu lat przypominają geniusz legendarnej grupy. Wydarzenie ma formę dwugodzinnego spektaklu, który został podzielony na dwie części. W pierwszej, klasycznej, części koncertu usłyszymy utwory zróżnicowane stylistycznie, odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór “Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. W finale zobaczymy występ solisty wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. W Lublinie zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w aranżacjach wykonywanych na dwunastu instrumentach. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek.

Bilety w cenie od 99 złotych do 129 złotych.

O zespole

Alla Vienna to orkiestra złożona z siedmiu instrumentalistów, dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym, związanych z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina i Filharmonią Świętokrzyską. Występuje pod dyrekcją zastępcy koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej – Marty Niedźwieckiej. Mieszany Chór Kameralny „Vivid Singers” powstał w lutym 2005 roku dzięki zaangażowaniu dyrygenta Dawida Bera i siedemnastu młodych muzyków, których połączyła wspólna pasja i zamiłowanie do śpiewu.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
koste
koste
5 lat temu

A od maja do czerwca – Włocławek, Konin, Bydgoszcz, Grudziądz.
My będziemy w Koninie. Wejściówki są na EmpikBilety do kupienia.
W sumie to już nie możemy się doczekać 😉