Miasto Lublin zachęca do rozliczenia podatku PIT w Lublinie i przystąpienia do programu lojalnościowego Lubelska Karta Miejska (LKM). Umożliwia on korzystanie z szerokiego katalogu rabatów i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez partnerów projektu. Do tej pory nadano już ponad 19,5 tys. znaczników, a katalog ulg oferuje 50 firm i instytucji.

– Nowy okres rozliczeniowy podatku PIT to okazja, aby przystąpić do programu lojalnościowego Lubelska Karta Miejska. Jego ideą jest premiowanie osób, które płacą podatki w Lublinie i przyczyniają się w ten sposób do wzrostu dochodów miasta oraz jego rozwoju. Posiadanie Lubelskiej Karty Miejskiej umożliwia liczne ulgi w takich obszarach jak: kultura, sport i rekreacja, oświata, zdrowie, gastronomia, handel oraz komunikacja miejska  – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina.

Do programu mogą przystąpić osoby, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Lublina i deklarują w zeznaniu podatkowym jako miejsce swojego zamieszkania Gminę Lublin, bez względu na to, czy osiągają dochód. Program jest również adresowany do osób, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego i deklarują jako miejsce zamieszkania Gminę Lublin. Z programu mogą skorzystać także mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi.

Jak wyrobić kartę

W przypadku osób, które posiadają już Kartę Biletu Elektronicznego (KBE) wystarczy złożyć wniosek o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej. Natomiast dla osób zainteresowanych programem, ale nie posiadających jeszcze KBE, pierwszym krokiem jest zawnioskowanie o tę kartę, a następnie złożenie już właściwego wniosku o zakodowanie na niej Lubelskiej Karty Miejskiej. Wnioski o nadanie LKM są przyjmowane w Punktach Obsługi ZTM oraz w funkcjonujących Biurach Obsługi Mieszkańców.

Więcej na stronie: lubika.lublin.eu

Źródło: Biuro prasowe Urzędu Miasta Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments