W Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy ul. Langiewicza 6a Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie rozpoczęły się pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 uprawnionych pracowników UMCS, którzy zgłosili się do Narodowego Programu Szczepień. Łącznie chęć zgłosiło 1226 pracowników.

Pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca otrzymał już m.in. dr Paweł Lesiński z Katedry Doktryn Polityczno-Prawnych Wydziału Prawa i Administracji UMCS. – Zależało mi na tym, aby zaszczepić się jak najszybciej ponieważ wiem, jak bardzo groźny potrafi być wirus SARS-CoV-2. Zrobiłem to myśląc nie tylko o sobie, ale i również o mojej rodzinie czy przyjaciołach. Mam nadzieję, że wraz z postępującym procesem szczepień w Polsce i na świecie, w niedalekiej przyszłości będziemy mogli wrócić do tradycyjnego funkcjonowania na naszej uczelni, którego bardzo brakuje zarówno nauczycielom, jak i studentom – mówi dr Lesiński.

– Kolejni pracownicy UMCS będą informowani indywidualnie o wyznaczonym terminie szczepienia bezpośrednio przez punkt szczepień, który odpowiedzialny jest za ich organizację i przebieg. Wyznaczony termin szczepienia uzależniony będzie od liczby dawek szczepionki przekazanych do punktu przez Narodowy Fundusz Zdrowia – dodaje Aneta Adamska, rzecznik UMCS.

Jak podkreślają naukowcy, powszechny udział w szczepieniach daje szansę na opanowanie pandemii oraz szybszy powrót do funkcjonowania społecznego sprzed jej wybuchu. Zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka.

Fot. Bartosz Proll/ UMCS
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments