Rusza Festiwal Wschód Kultury-Inne Brzmienia 2020 (program)

0
134
Ayoub Houmanna & Nomads Moods/ Materiały organizatora

Od czwartku (3 września) do niedzieli (6 września) będziemy mogli wziąć udział w Festiwalu Wschód Kultury-Inne Brzmienia, który tradycyjnie będzie gościł na błoniach zamkowych. Podczas tegorocznej edycji usłyszmy 12 artystów, którzy zaprezentują style muzyczne z różnych zakątków świata.

Będzie to już 13. edycja Innych Brzmień i 7. pod marką Wschodu Kultury, czyli projektu realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

W tym roku usłyszmy między innymi afrobeatowy big band Nubiyan Twist, Dengue Dengue Dengue – elektroniczny duet, bazujący na południowoamerykańskiej muzyce tanecznej, shishi – surf rockowe żeńskie trio z Wilna oraz zjawiskowy Ayoub Houmanna & Nomads Moods. Polskę natomiast reprezentować będą utalentowani przedstawiciele nowej fali jazzu – sekstet EABS, legenda Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej – zespół Bielizna, a także reprezentanci młodej lubelskiej sceny, Złote Twarze Live Band.

Program

Czwartek (3 września)

10:00 – „Bauhaus – szkoła nie tylko dla dorosłych” – wystawa rodzinna

10:00 – Dawid Ryski – plakat muzyczny – wystawa

10:00 – Wschodni Express – wystawa portretów autorów i okładek książkowych

12:00 – Słowobranie

17:00 – „Dawid Ryski – plakat muzyczny” – spotkanie z autorem

18:00 – Spotkanie z wytwórnią Antena Krzyku (Polska)

18:00 – Wschodni Express: Prezentacja książki Artema Czecha „Dzielnica D”

19:15 – Hańba!

20:00 – Move East Movie: „Łagodna”

20:30 – Javva

22:00 – 1984 Cały dzień – „Zapis socjologiczny” – wystawa fotografii Zofii Rydet

Piątek (4 września):

10:00 – Wschodni Express – wystawa portretów autorów i okładek książkowych

10:00 – Dawid Ryski – plakat muzyczny – wystawa

10:00 – „Bauhaus – szkoła nie tylko dla dorosłych” – wystawa rodzinna

12:00 – Słowobranie

16:00 – Bauhaus – szkoła nie tylko dla dorosłych” – spotkanie z Ewą Solarz – jedną z kuratorek wystawy

16:00 – Targi Małych Wydawców

17:00 – Spotkanie z Piotrem Pawłowskim wokół książki „Dzienniki basowe”

17:00 – Koncert Javva – ONLINE

18:00 – Złote Twarze Live Band

19:15 – Sherpa The Tiger

20:00 – Move East Movie: „Kryształ”

20:30 – Barbara Morgenstern

21:45 – Trupa Trupa

23:15 – Dengue Dengue Dengue

Cały dzień – „Zapis socjologiczny” – wystawa fotografii Zofii Rydet

Sobota (5 września):

10:00 – Wschodni Express – wystawa portretów autorów i okładek książkowych

10:00 – Dawid Ryski – plakat muzyczny – wystawa

10:00 – „Bauhaus – szkoła nie tylko dla dorosłych” – wystawa rodzinna

12:00 – Słowobranie

16:00 – Wschodni Express: Prezentacja książki Siarhieja Pryłuckiego „Patriotyzm dla opornych”.

16:00 – Targi Małych Wydawców

17:00 – Koncert 1984 – ONLINE

18:00 – Izzy and the Black Trees

18:30 – Wschodni Express: Prezentacja książki Ołeha Sencowa „Marketer”

19:15 – Ayoub Houmanna & Nomads Moods

20:00 – Move East Movie: „Numery”

20:30 – MU22:00 – Nubiyan Twist

23:30 – RAT KRU

Cały dzień – „Zapis socjologiczny” – wystawa fotografii Zofii Rydet

Niedziela (6 września)

10:00 – Wschodni Express – wystawa portretów autorów i okładek książkowych

10:00 – Dawid Ryski – plakat muzyczny – wystawa

10:00 – „Bauhaus – szkoła nie tylko dla dorosłych” – wystawa rodzinna

12:00 – Słowobranie

16:00 – Wschodni Express: Prezentacja książki Marka Liwina „Riki i drogi”

16:30 – Małe Inne Brzmienia – finał: T.ETNO – Instrumenty świata – koncert rodzinny

17:00 – Koncert MU – ONLINE

17:30 – Po co nam dziś festiwale? – Dyskusja

18:30 – Wschodni Express: Prezentacja książki „Wszystkie ptaki, co we mnie” – antologia współczesnej poezji łotewskiej

18:45 – William’s Things

20:00 – Move East Movie: „Zakazany”

20:00 – Daniel Spaleniak

21:30 – EABS

23:00 – Bielizna

Cały dzień – „Zapis socjologiczny” – wystawa fotografii Zofii Rydet

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments