Aktywny wypoczynek to dla wielu z nas najlepsza metoda, by odpocząć. Jednak górskie wspinaczki czy surfowanie po morzu nie oznaczają, że musisz wyglądać na niezadbaną. Wręcz przeciwnie, prowadząc zdrowy tryb życia, cenisz sobie atrakcyjny wygląd. I to najlepiej od stóp do głów. Mówiąc o stopach, mamy tu na myśli m.in. piękne paznokcie. Jak się nimi zaopiekować przed urlopem i co zrobić, by również dłonie były Twoją wizytówką przez cały wyjazd? Postaw na blask i trwałość, czyli wykonaj manicure hybrydowy. Nie musisz się martwić, że taka stylizacja jest kosztowna. Ceny lakierów hybrydowych są bardzo przystępne, zbliżone do cen lakierów klasycznych.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Najpierw przygotuj paznokcie do położenia na nie bazy. Potrzebujesz do tego: pilnika, kopytka (ew. drewnianego patyczka), bloczku polerskiego, szczoteczki i preparatu do dezynfekcji. Tym ostatnim zdezynfekuj dłonie i paznokcie. Następnie odsuń skórki paznokci kopytkiem. Pilniczka użyj do tego, by nadać paznokciom idealny kształt. Ich płytki wygładź bloczkiem polerskim, a powstały na skutek matowienia osad usuń szczoteczką. Aby tak przygotowane paznokcie odtłuścić, nałóż na wacik preparat cleaner i przetrzyj nim płytki. Zamiast cleanera możesz też użyć acetonu kosmetycznego. Po tych wstępnych przygotowaniach połóż na paznokcie bazę do hybrydy i utwardzić ją pod lampą UV lub UV LED. Następnie nałóż na płytki lakier. Kolory lakierów hybrydowych są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie w tej palecie barw coś dla siebie. Gdy lakier wyschnie już pod lampą, nałóż na paznokcie top do hybrydy i utwardź go. Jeśli użyłaś topu klasycznego, przemyj paznokcie wacikiem nasączonym cleanerem.

Lakiery do hybryd możesz położyć na paznokcie zarówno dłoni, jak i stóp. Dzięki takiej stylizacji przetrwasz nawet najtrudniejsze podejście pod górę czy najdłuższy spacer po plaży.

A jeśli jesteśmy już przy kwestiach wytrzymałości, poniżej znajdziesz kilka propozycji wytrzymałych lakierów hybrydowych na aktywne wakacje.

Lakiery hybrydowe: nasza mocna 5

1 – baza budująca do lakierów hybrydowych. Jest bardziej wytrzymała, niż klasyczna, bo to przecież na niej ma się trzymać twój przedłużony paznokieć. Jeśli użyjesz kolorowej bazy budującej, nie musisz już nakładać na paznokcie lakieru, a manicure zakończysz na pokryciu paznokci topem do hybrydy. Dzięki bazie budującej twój hybrydowy manicure może utrzymać się na paznokciach nawet do 5 tygodni!

2 – puder akrylowy – posypany na mokrą bazę hybrydową, mocno ją utwardza. To alternatywa dla pań, które ze względu na uczulenie nie mogą kłaść na paznokcie bazy budującej.

3 – żel do hybrydy. To już opcja mocnego wzmocnienia dla twoich paznokci, bo żel jest jeszcze bardziej wytrzymały niż baza budująca. Jest też odporny na wysokie temperatury. Nakładamy go na paznokcie zamiast bazy.

4 – mocny top hybrydowy – każda marka posiada w swojej kolekcji wyjątkowo wytrzymały top do lakierów hybrydowych. Dla marki CosmeticsZone będzie to top Let’s Shine. Pięknie się błyszczy, tworząc na paznokciach lustrzaną taflę. Jego wytrzymałość na zarysowania jest większa niż zwykłego topu hybrydowego.

5 – top sun blocker, czyli chroniący przed promieniowaniem UV. To wykończenie manicure hybrydowego jest szczególnie wytrzymałe na odbarwienie i blaknięcie. Sprawdzi się latem, gdy kładziemy na paznokcie lakiery neonowe i inne lakiery o intensywnych kolorach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments