Już od 1 października rusza kolejna edycja programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”, w ramach którego turyści i mieszkańcy miasta mogą wybrać się na zwiedzanie i odkryć ciekawe miejsca w Lublinie.

Nowy harmonogram obejmuje 4 miesiące – październik, listopad, grudzień i styczeń. W harmonogramie nie brakuje wycieczek szlakiem najpopularniejszych zabytków i legend, a także wycieczek tematycznych poświęconych różnym aspektom historii Lublina. Jak zwykle pojawiły się też nowości – to m.in. spacer zatytułowany „Lubelskie drogi do wolności”, który odbędzie się 11 listopada i opowie o miejscach ważnych historycznie oraz dążeniu do niepodległości. Każda z wycieczek to świetna okazja, by lepiej poznać miasto.

Od października do grudnia spacery w ramach cyklu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” odbywać się będą w soboty. W styczniu, a dokładniej w okresie od 15 stycznia do końca miesiąca, kiedy w sąsiadującym z Lubelszczyzną województwie mazowieckim trwać będą ferie zimowe, w spacerze z przewodnikiem udział można będzie wziąć codziennie. Oprócz spacerów w języku polskim w programie tradycyjnie znalazły się również wycieczki w języku angielskim przygotowane z myślą o turystach, którzy licznie odwiedzają Lublin, a także cudzoziemcach zamieszkujących nasze miasto. Spacery po angielsku odbywać się będą w wybrane soboty.

Wszystkie informacje na temat programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”, w tym harmonogram, opisy spacerów oraz bilety dostępne są na stronie przewodnik.lublininfo.com oraz w Centrum Inspiracji Turystycznej na ul. Jezuickiej 1/3.

fot. LOT Metropolia Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments