Rusza nabór partnerów Sezonu Lublin 2020

0
527

Od wtorku (26 maja) można już wysyłać wnioski na nabór Partnerów Sezonu Lublin 2020, imprezy turystycznej, która od dekady zachęca mieszkańców i turystów do odkrywania dziedzictwa naszego miasta. Tegoroczna edycja ze względu na epidemię koronawirusa odbędzie się online.

Przedsiębiorstwa z branży turystycznej, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, biura podróży, obiekty gastronomiczne oraz noclegowe mogą zgłaszać się do 12 czerwca. W ramach Sezonu Lublin 2020 przewidziano również specjalne kategorie dla laureatów programu Miejsce Inspiracji oraz programu Przewodnik Inspiracji.

– Lubelska branża turystyczna posiada bardzo interesującą ofertę rekreacyjną, którą każdego roku prezentuje podczas Sezonu Lublin. Obecna sytuacja sprawiła, że sektor turystyki stanął w obliczu poważnej próby. Dlatego podjęliśmy decyzję o przeniesieniu tegorocznej edycji wydarzenia do Internetu, by tym razem w sposób wirtualny zaprezentować Lublin, jako miejsce atrakcyjne turystycznie. Sezon Lublin wpisał się w kalendarz wydarzeń w Lublinie, warto więc polegać na jego rozpoznawalności, przygotowując działania promocyjne dopasowane do dzisiejszych realiów – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina.

Przygotowania do tegorocznej edycji Sezonu Lublin ruszyły jeszcze przed epidemią, ale wejście w życie obostrzeń sprawiło, że dotychczasowa formuła wydarzenia stała się niemożliwa do zrealizowania. Dlatego nabór dla przedstawicieli branży turystycznej zorganizowany został również w myśl nowej koncepcji Sezonu Lublin 2020, która zakłada prezentację imprez partnerów w wirtualnej, atrakcyjnej formie pakietów lub nagrań wideo przedstawionych za pośrednictwem lubelskiego portalu turystycznego.

– Tegoroczna, wirtualna edycja Sezonu Lublin daje możliwość zrealizowania wydarzenia, przy jednoczesnym stworzeniu atrakcyjnych materiałów promujących tę ofertę w dłuższej perspektywie. Chcemy wprowadzić ją na polski rynek turystyczny, który według prognoz będzie w tym roku dominujący. Planujemy przeprowadzenie kampanii promocyjnej z wykorzystaniem różnych narzędzi marketingowych, a zrealizowane materiały będą stanowiły element promocji dla Miasta Lublin i Partnerów również po zakończeniu wydarzenia – podkreśla  Marcin Kęćko, dyrektor Biura Rozwoju Turystyki.

Tytuł Partnera Sezonu Lublin 2020 umożliwi podmiotom branży turystycznej prezentację swojej imprezy w ramach wydarzenia. Oferta partnera znajdzie się w zestawieniu najlepszych, rekomendowanych przez miasto.

Na Sezon Lublin zgłosić się możecie tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments