Biegacze pobiegną ulicami Lublina 6 września w ramach Lublin Business Run. Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczna edycja odbędzie się w zmienionej formule.

Choć nowa rzeczywistość postawiła nas przed koniecznością zmian, nie składamy broni. Nadal chcemy integrować środowisko biznesowe w słusznym, charytatywnym celu, by nie zostawić naszych podopiecznych bez wsparcia. Dlatego też potwierdzamy zapowiedzianą na 6 września datę biegu. Tego dnia jak zwykle 5-osobowe zespoły pobiegną w Poland Business Run 2020, m.in. w Lublinie. Tym razem jednak, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, nie zgromadzimy biegaczy na liniach startu w każdym mieście tłumaczy Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.

Na bieg możecie się zapisywać od środy (27 maja) od godz. 12 do środy (10 czerwca) do północy. Możecie zgłosić 5-osobową drużynę (forma sztafety), która będzie miała za zadanie pokonać dystans 20 km, po 4 km na każdego uczestnika. Dystans musicie natomiast pokonać w dniu biegu od godziny 8 do 18.

Opłaty startowej za bieg należy dokonać w ciągu 14 dni od rejestracji, a jej koszt netto za całą drużynę wynosi 375 zł. W tegorocznym pakiecie znajdzie się między innymi chusta wielofunkcyjna, która będzie mogła zastąpić maseczkę. Numer startowy i medal otrzymacie przed datą zawodów w bezpiecznej przesyłce. Cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie beneficjentów z niepełnosprawnością ruchową.

Co nowego?

W związku z sytuacją epidemiczną organizatorzy biegu przygotowali nową formułę zawodów. Każdy biegacz ma za zadanie pokonać wyznaczony odcinek trasy o długości 4 km w wybranym przez siebie miejscu. Można pobiec w dowolnym mieście bądź wsi, a tym samym do udziału w biegu zaprosić znajomych z całego kraju. Każda sztafeta może odbyć się w innej lokalizacji.

Kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują i wprowadzą swoje wyniki do aplikacji Poland Business Run, organizatorzy zaprezentują je w klasyfikacji generalnej. Swój wynik, wraz ze screenem z Endomondo lub innej aplikacji do pomiaru czasu, należy podać do godziny 19.

Ze specjalnego studia połączymy się z biegaczami, przedstawicielami firm z Lublina i innych miast, a także naszymi ambasadorami i beneficjentami, komentując wyniki i rekordy dodaje Marta Hernik.

Zapisać na bieg możecie się tutaj

Główne hasło sztafety, czyli “Pobiegniesz – pomożesz!” pozostaje bez zmian. Fundacja chce, by mimo nowej rzeczywistości i zakazu organizacji imprez masowych, pomoc otrzymało jak najwięcej potrzebujących po amputacjach i z innymi dysfunkcjami narządów ruchu. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu lubelskich biegaczy pomoc otrzymały 2 osoby, m.in. 10-letni Oskar, który w wyniku choroby przeszedł amputację lewej nogi. Szczytny cel dodatkowo motywuje uczestników do biegowej rywalizacji.

Lublin Business Run odbywał się do tej pory trzy razy. Impreza jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy, a zawody oprócz Lublina startowały tego samego dnia także w 8 innych miastach Polski, m.in. Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. W roku ubiegłym
w charytatywnej sztafecie wzięło udział łącznie ponad 27 tys. osób.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments