W pierwszy dzień wiosny (21 marca) ruszy nowy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Miejską wypożyczalnią pokieruje spółka MPK Lublin, a do końca kwietnia mieszkańcy, którzy zarejestrują się w systemie, skorzystają z jednośladów za symboliczną „złotówkę”. Nowym akcentem będzie także wygląd rowerów, który wybrano w głosowaniu internetowym.

– Lubelski Rower Miejski to stały element infrastruktury miasta, z którego chętnie korzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Mamy świadomość, że to jedna z ważniejszych form mikromobilności, stanowiąca alternatywę dla indywidualnych podróży samochodem. Od tego sezonu prowadzeniem miejskiej wypożyczalni rowerów zajmie się MPK Lublin, dzięki czemu dochody z tego tytułu pozostaną w strukturze finansów miasta – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydent Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

W dniu startu systemu na ulicach pojawi się około 400 rowerów rozlokowanych w 84 stacjach. W okresie od 21 marca do 30 kwietnia nie tylko zwiększy się systematycznie flota, ale także ilość miejsc wypożyczeń i zwrotów rowerów. Docelowo do dyspozycji mieszkańców będzie około 600 rowerów oraz 129 stacji.

Dodatkowo grupa stacji pasywnych powiększy się o lokalizacje na węzłach oraz zespołach przesiadkowych (np. przy ulicach: Wróbla, Bony, Żeglarskiej). Dotychczasowe stacje pasywne, na których nie było stojaków rowerowych, zostaną w nie doposażone. Zmiany objęły również rowery dziecięce. Dzięki wyposażeniu ich w GPS i O-lock, zwrot będzie możliwy w każdej stacji LRM, podobnie jak rowerów 26-calowych. Wszystkie jednoślady w przerwie zimowej przeszły gruntowny remont i zmianę wyglądu zewnętrznego.

Źródło: Miasto Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments