396 zestawów komputerowych otrzymają lubelskie szkoły, dzięki wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci. Dostawa sprzętu to kolejne działanie realizowane w ramach porozumienia, jakie Miasto Lublin zawarło z UNICEF.

– Jednym z głównych obszarów współpracy pomiędzy Miastem Lublin i UNICEF jest wsparcie w zakresie edukacji. Stąd kolejna pomoc przekazana przez międzynarodową organizację skierowana jest do lubelskich szkół. Jestem przekonany, że dostarczony sprzęt komputerowy ułatwi organizację oraz prowadzenie zajęć, z których skorzystają zarówno polskie, jak i ukraińskie dzieci – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Zestawy komputerowe trafią do 22 szkół, do których uczęszcza najwięcej ukraińskich uczniów. Każda placówka otrzyma po 18 kompletnych zestawów do wyposażenia pracowni informatycznych, które są przeznaczone dla wszystkich uczących się w niej dzieci. Łącznie
z dostarczonego sprzętu będzie mogło skorzystać ponad 14 tys. lubelskich uczniów, w tym blisko 1 tys. dzieci z Ukrainy. Wartość przekazanych urządzeń wynosi około 1,5 mln złotych.

– Edukacja dzieci to inwestycja w naszą przyszłość. Dlatego w UNICEF przykładamy ogromną wagę do projektów edukacyjnych. Zestawy komputerowe dostarczone dziś do lubelskich szkół posłużą wszystkim, a zwłaszcza dzieciom z Ukrainy, które po lekcjach w polskich szkołach będą mogły kontynuować naukę online według ukraińskiego systemu edukacji – mówi dr Rashed Mustafa Sarwar, krajowy koordynator Biura UNICEF ds. Reagowania na Potrzeby Uchodźców w Polsce.

Źródło: Miasto Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments