W związku z rozgrywanym w Lublinie I etapem wyścigu kolarskiego 78 Tour de Pologne UCI World Tour w niedzielę (8 sierpnia) i w poniedziałek (9 sierpnia) wystąpią utrudnienia w ruchu. Sprawdźcie, gdzie trzeba będzie uważać na rowerzystów.

W niedzielę (8 sierpnia) odbędzie się prezentacja ekip na placu Teatralnym. Tym samym nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu ul. Grottgera. Z kolei w niedzielę i poniedziałek zamknięty będzie plac Zamkowy.

Dodatkowo w poniedziałek (9 sierpnia) od godziny 13.00 do 13.40 nastąpi przejazd peletonu przy całkowicie wstrzymanym ruchu pojazdów. Przewidywana liczba uczestników w kolumnie wyścigu to 154 kolarzy oraz wozy techniczne.

Trasa przejazdu obejmuje ulice: „start honorowy” z placu Zamkowego, przejazd w lewo pod prąd w al. Tysiąclecia, al. Solidarności, skręt w lewo w ul. Dolna 3 Maja, ul. 3 Maja, ul. Kołłątaja, ul. Zesłańców Sybiru, skręt w lewo w ul. Okopową, skręt w prawo w ul. Narutowicza, skręt w lewo w al. Piłsudskiego, skręt w lewo w Al. Zygmuntowskie, skręt w prawo w ul. Lubelskiego Lipca 80, skręt w lewo w ul. Cukrowniczą, skręt w prawo w ul. Krochmalną, skręt w lewo pod prąd w ul. Diamentową, skręt w prawo w ul. Zemborzycką. Na wysokości tablicy „koniec obszaru zabudowanego” rozpocznie się „start ostry” ulicami: Zemborzycka, Osmolicka, granica miasta.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Fot. Zdjęcie poglądowe/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments