Od dziś mieszkańcy Lubelszczyzny mogą polecieć z Lublina do Warszawy. Rejsy realizowane są aż pięć razy w tygodniu przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Dzięki temu pasażerowie w krótkim czasie, z przesiadką w stolicy, mogą dolecieć m.in. do Gdańska, Krakowa, Katowic czy Poznania. Znacząco zwiększa się także dostępność oferty kierunków międzynarodowych.

Loty obsługiwane są przez samolot Bombardier-Q400, który na pokład może pomieścić 78 osób. Z Warszawy samolot wystartuje o godzinie 13:40 z lądowaniem w Lublinie o 14:25, skąd pasażerowie odlecą o godzinie 15:10. Podróż trwa ok. 50 minut. Rejsy odbywają się w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele.

– Loty umożliwią komunikację pomiędzy Lublinem a największymi miastami w Polsce. Dzięki temu znacząco poprawi się także oferta połączeń europejskich oraz do Ameryki Północnej – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin.

To już drugie połączenie tego przewoźnika realizowane z lubelskiego lotniska. Pasażerowie z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT mogą także podróżować także do Izraela.

Fot. Port Lotniczy Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Michalina Wypych
5 lat temu

Czekałam na alternatywę dla wolnych polskich kolei :).