Wyjątkowe scenografie, kolorowe kostiumy i inspirujące aranżacje inscenizacyjne. W poniedziałek (28 stycznia) ruszył Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w budowie”. Do kwietnia czeka nas wiele wyjątkowych spektakli, koncertów oraz wystaw.

Festiwal rozpocznie prezentacja spektaklu „Ausgang” w reżyserii Mirka Kaczmarka. Spektakl w paradoksalny, precyzyjny i zabawny sposób dotyka rozdziałów w historii człowieka od Genesis do Apokalipsy. Przedstawienie zobaczymy we wtorek (29 stycznia) o godzinie 19 w Centrum Spotkania Kultur.

Podczas festiwalu reżyserzy zmierzą się w konkursie o „Złotą Kieszeń”. Pięć spektakli, które zostały nominowane do nagrody, będzie przedstawianych do kwietnia w deskach sceny w Centrum Spotkania Kultur. Gala finałowa odbędzie się 26 kwietnia.

W marcu pokazany zostanie spektakl pt. „Himalaje” Teatru Śląskiego w Katowicach w reż. Roberta Talarczyka. W kwietniu zaprezentowane też będą „Bella Figura” Teatru Wybrzeże oraz zapis wideo spektaklu „Uczta” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. Podczas pokazów teatralnych odbędą się również spotkania z twórcami.

Jedną z wystaw przedstawianych w CSK w ramach festiwalu „Scena w budowie” będzie poświęcona filmom animowanym Braci Quay „Dormitorium śladów”. Wernisaż wystawy odbędzie się 21 lutego. Rozmowę z artystami poprowadzi Grażyna Torbicka.

Sama wystawa będzie zaaranżowana w formie labiryntu, która ma oddać atmosferę twórczości Braci Quay, która w tajemniczy sposób zachęci do wniknięcia w uniwersum stworzonego przez artystów. Na wystawie zobaczymy dioramy, czyli zatrzymane kadry z poszczególnych filmów, fragmenty wybranych filmów, projekty graficzne oraz „czarne rysunki” z lat 70. ubiegłego wieku.

Podczas festiwalu w marcu planowana jest również wystawa malarstwa Jerzego Skolimowskiego oraz spotkanie z artystą.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments