W najbliższą niedzielę (20 lutego) Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza na dzień otwarty. Wydarzenie będzie okazją do promocji adopcji zwierzaków przebywających w schronisku. Początek o godzinie 12.

– Podopieczni lubelskiego schroniska czekają na nowe domy i nowe przyjaźnie, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych adopcją czworonogów na kolejny Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Wizyta w placówce pozwoli nie tylko poznać przebywające tu zwierzęta, ale także posłuchać ciekawych prelekcji oraz porad pielęgnacyjnych i żywieniowych – mówi Tomasz Lis, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Tematem przewodnim dnia otwartego będzie adopcja i pielęgnacja kotów. W programie wydarzenia przewidziano prelekcje na temat życia tych czworonogów, m.in. „Kot w różnych kulturach” zoopsychologa Dariusza Ornala, czy „O zasobach i wzbogaceniach środowiska kota niewychodzącego, czyli jak zorganizować w domu idealne kocie terytorium” dr. inż. Justyny Wojtaś. W ramach Dnia Otwartego zaplanowano także promocję książki „Animalek Rationalek” oraz spotkanie z jej autorami: Łukaszem Bożyckim, Pawłem Fortuną i Katią Sokołowa-Zyzak. Jest to ilustrowana publikacja napisana wierszem, zachęcająca do obserwowania świata zwierząt i czerpania z niego inspiracji.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięty zostanie konkurs skierowanego do mieszkańców Lublina konkursu „By koteczek drapak MIAU!”, który polegał na samodzielnym wykonaniu drapaka dla kotów przebywających w Schronisku.

W prowadzonym przez miasto Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej przebywa około 350 zwierząt, w tym 80 kotów. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. Własne legowisko lub drapak pomogą pupilom poczuć się dobrze w nowym otoczeniu.

W ramach wyprawek przewidziano: dla dużych psów – miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i kaganiec, dla psów średnich i małych – miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i legowisko, a dla kotów miskę na wodę, miskę na karmę, kuwetę, żwirek i drapak.

Źródło: UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments