Świdniccy siatkarze właśnie walczą o awans do I Ligi. W najbliższy weekend zmierzą się w turnieju półfinałowym. W drodze do sukcesu wesprze ich nowy sponsor, Lubelski Węgiel Bogdanka. W poniedziałek (1 kwietnia) władze przedsiębiorstwa podpisały umowę z MKS Avia Świdnik.

Podpisanie umowy odbyło się w Urzędzie Miasta Świdnik, który jest właścicielem Miejskiego Klubu Sportowego Avia.

– Ogromnie się cieszę, że tak zacny sponsor zwrócił uwagę na nasz klub – mówił Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. – Zastrzyk finansowy, jaki otrzyma Avia pomoże jej osiągać jeszcze lepsze wyniki. Dla gospodarza miasta, to dobra wiadomość, gdy do jednej ze spółek trafiają pieniądze.

Nowym sponsorem świdnickiej drużyny siatkarskiej został Lubelski Węgiel Bogdanka. Wartość współpracy została ustalona na 200 tys. zł. Umowa będzie obowiązywała do końca przyszłego sezonu.

– Pan burmistrz wspomniał, że lubi, jak pieniądze trafiają „do niego”, a my lubimy wydawać je na coś, w czym widzimy duży potencjał – tłumaczył Artur Wasil, prezes zarządu LW Bogdanka. – Avia Świdnik jest klubem z dużymi zasługami dla Lubelszczyzny. Liczymy na to, że razem wprowadzimy siatkówkę w naszym województwie na wyższy poziom.

Świdniccy siatkarze korzystają z obiektów należących do Szkoły Podstawowej nr 7. I to w tym miejscu, już w najbliższy weekend (5-7 kwietnia), rozpocznie się półfinałowa walka o awans do I ligi. Świdniccy siatkarze zmierzą się w nim z drużynami: MKS Andrychów, LUK Politechnika Lubelska i ZAKSIE Strzelce Opolskie.

– Jestem przekonany, że z takim wsparciem i z tak dobrym klimatem w Świdniku dla piłki siatkowej, jesteśmy w stanie sięgać zamierzonych celów. Im szybciej, tym lepiej – nie krył radości prezes MKS Avia, Radosław Szczerba.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments