W niedzielę (7 sierpnia) na placu Litewskim w Lublinie będziemy mogli zobaczyć plenerowy spektakl „Ślepcy”. Widowisko w reżyserii Jerzego Zonia rozpocznie się o godzinie 21:00.

Monumentalne widowisko plenerowe – w 10 lat po premierze – w roku, w którym pandemia koronowirusa zatrzymała świat, jest jeszcze bardziej dotkliwą diagnozą współczesnych mechanizmów, nieracjonalnych wyborów, strachu, nieuczciwości i dezinformacji. Coś, co wczoraj wydawało się fikcją, dzisiaj może okazać się rzeczywistością.

Spektakl nominowany został do nagrody Total Theatre Award 2012 w Edynburgu w kategorii Physical/Visual Theatre, zaprezentowany został dotychczas ponad 100 razy na 50 festiwalach na całym świecie m.in. w Korei Południowej, Iranie, Meksyku, Kolumbii, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Niemczech, Szkocji, Belgii, Rosji, Czechach, Rumunii, Ukrainie i Kostaryce.

Teatr KTO z Krakowa dokonuje nie lada wyczynu, łącząc efekty wizualne z emocjami. Czy to dzięki sile muzyki, czy też zestawieniu obrazów – raz szokujących, a raz przejmująco pięknych – albo też poprzez animalistyczną energię fizycznego działania aktorów, zespołowi znakomicie udaje się zdobyć bezpośrednie zaangażowanie publiczności.

W spektaklu występują: Karolina Bondaronek, Magdalena Dymsza, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska, Magdalena Pietnoczka, Grażyna Srebrny-Rosa, Marta Zoń, Sławek Bendykowski, Bartek Cieniawa/Jacek Joniec, Aleksander Kopański, Tomasz Łukawski, Paweł Monsiel, Szymon Pater, Adam Plewiński, jak i Mieszko Syc.

Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments