W sobotę, 23 czerwca, otwarty zostanie Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Mieszkańcy nie mogą się doczekać. Mimo majowych i czerwcowych upałów kompleks był zamknięty aż do tej pory.

– Zgodnie z zapowiedziami, startujemy z początkiem wakacji. W piątek mamy zakończenie roku szkolnego, a w sobotę kompleks będzie już otwarty dla odwiedzających – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. – Prognozy pogody są niepewne, ale jesteśmy dobrej myśli.

Ośrodek nie mógł być otwarty wcześniej z powodu remontu zjeżdżalni oraz w związku z przygotowaniami do sezonu. Niestety części zaplanowanych remontów nie udało się przeprowadzić.

– Słoneczny Wrotków jest poddawany pracom remontowym od zeszłego roku. Baseny mają już 10 lat, ulegają więc degradacji i wymagają remontu oraz przebudowy. Ten proces został rozpoczęty w zeszłym roku od systemu filtracji wody. W tym roku zrobiliśmy zasilanie kompleksów wodą oraz remont zjeżdżalni. Jesienią natomiast zajmiemy się basenami. Niecki basenów zostaną wymienione na nowe, odnowione zostaną również drewniane trasy oraz wodny plac zabaw – wylicza Bednarczyk.

Ceny biletów wstępu na baseny pozostają bez zmian. Dorośli zapłacą 21 zł, młodzież szkolna do 18 roku życia – 14 zł (za okazaniem legitymacji szkolnej), dzieci do ukończenia 7 lat kupią bilet za 7 zł, zaś maluchy poniżej 4 lat wejdą za darmo. Bilet grupowy wynosi 10 zł.

W dni powszednie po godzinie 16 ceny wejścia na basen będą niższe: dorośli – 15 zł, młodzież szkolna – 10 zł, dzieci poniżej 8 lat – 5 zł.

Słoneczny Wrotków otwarty będzie przez cały tydzień w godzinach 9-20 do końca lipca, a w sierpniu w godz. 9-19.

Fot. MOSiR Lublin

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments