W sobotę (22 maja) świętujemy 4. Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu. Z tej okazji Stowarzyszenie „Slow Jogging Polska“ organizuje bieg w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Podczas wydarzenia Aneta Mojduszka – pierwszy certyfikowany instruktor slow joggingu w Lublinie poprowadzi prezentację japońskiej metody truchtania oraz pokazowy trening.

Uczestnicy wydarzenia spotkają się przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS od strony ul. Willowej o godzinie 9:45. Organizatorzy wydarzenia proszą, by uczestnicy założyli wygodne stroje.

Slow jogging to metoda biegania opracowana w Japonii przez prof. Hiroakiego Tanakę. Jak sugeruje nazwa, jest to bieg w bardzo wolnym tempie, a właściwie truchtanie i to znacznie wolniej, niż większość z nas sobie wyobraża. Jeśli zapamiętamy kilka prostych reguł i uda nam się regularnie wdrażać je w życie tajemnica japońskiego zdrowia będzie w naszym zasięgu.

Slow jogging można uprawiać niezależnie od wieku i kondycji. Jest to efektywna technika dla utrzymania organizmu w zdrowiu, ale i doskonałe uzupełnienie dla innych aktywności czy wręcz baza wydolnościowo-kondycyjna dla zaawansowanych technicznie dyscyplin. Badania prowadzone w Japonii potwierdzają związek pomiędzy bieganiem w rytmie „niko niko“ a poprawieniem większości kluczowych parametrów organizmu, takich jak przyrost masy mięśniowej, stabilizacja stawów czy poprawa wydolności ogólnej.

Biegając w stylu „slow” zapobiegamy wielu chorobom cywilizacyjnym, takim jak: otyłość, cukrzyca, choroby krążenia. Jednocześnie nie narażamy się na kontuzje, zakwasy, bóle mięśni i co najważniejsze i nie odczuwamy zmęczenia.

Zapisy na zajęcia trwają do piątku (21 maja) do godz. 14:00 i odbywają się pod numerem tel. 81 743 49 00. Liczba uczestników jest ograniczona. Cena udziału w zajęciach wynosi 4 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Slow jogging w Ogrodzie Botanicznym UMCS […]