Będą koncerty, targi roślin, wystawy, a także pokaz fire show. Najbliższy weekend w Lublinie (21-23 maja) zapowiada się niezwykle ciekawie. Sprawdźcie, w których wydarzeniach warto wziąć udział, gdzie pójść i co zobaczyć.

Oscarowy weekend w Kinie Bajka

Kino Bajka zaprasza na Oscarowy weekend. Filmy możecie oglądać przez cały piątek (21 maja). Początek o godzinie 14:30. Podczas wydarzenia zobaczymy między innymi film Nomadland. Dramat w reżyserii Chloé Zhao opowiada historię kobiety, która po sześćdziesiątce wybiera wędrowne życie współczesnego nomady, po tym jak w wyniku recesji straciła swój dobytek.

Bilety możecie nabyć w cenie 17 zł (bilet ulgowy) i 20 zł (bilet normalny). Są one dostępne online na stronie kina Bajka.

Repertuar:

Nomadland: godz. 14.30 i 20.30
Ojciec: godz. 14.45 i 18.30
Minari, godz. 16.45
Na rauszu, godz. 16.30

Otwarcie Wake Parku 

Od piątku (21 maja) będziecie mogli korzystać z oferty zabaw na wodzie i testowania sprzętu w Wake Park Lublin. To nowe miejsce na mapie Lublina, które znajduje się nad Zalewem Zemborzyckim. Mistrzowie Polski w wakeboardingu, czyli Dawid Balas i Patryk Gawron nauczą wszystkich chętnych tricków i sekretów wakeboardingu. W Wake Parku znajdziecie też ofertę dla mniej i bardziej zaawansowanych miłośników sportów wodnych oraz atrakcyjne karnety na cały sezon 2021.

Weekendowe pokazy w Teatrze Osterwy 

Od piątku (21 maja) mieszkańcy Lublina mogą stacjonarnie zobaczyć spektakl “Czego nie widać”. Bilety są do nabycia w kasie teatru.

Repertuar

Piątek (21 maja), godz. 19:00 – Czego nie widać

Sobota (22 maja), godz. 19:00 – Czego nie widać

Niedziela (23 maja), godz. 19:00 – Czego nie widać

Koncert w Radiu Lublinie

W piątek (21 maja) możecie wysłuchać transmisji z koncertu zespołu Kosy. Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności i rozpocznie się o godzinie 19. Transmisja będzie dostępna bezpłatnie na antenie Radia Lublin, jak i na Facebooku stacji.

Kosy to intrygujące kobiece głosy połączone w pieśniach z Dolnego Śląska, na którym przecięły się ich muzyczne drogi. Zespół tworzy Kasia Pakosa, Aleksandra Gronowska, Anastazja Sosnowska i Katarzyna Szetela-Pękosz.

Targi Roślin

Piątek (21 maja) jest ostatnim dniem, w którym możecie wziąć udział w targach „Moja Roślina” organizowanych w centrum handlowym Lublin Plaza. Na targach znajdziecie ponad 150 odmian różnorodnych roślin, jak i akcesoria do ich hodowania. Wydarzenie odbywa się od godziny 9 do 21. Wstęp wolny.

Zamojska kwitnie

Przed nami kolejny weekend z atrakcjami na ulicy Zamojskiej w ramach cyklu „Zamojska kwitnie”. W programie wydarzenia są m.in. warsztaty, gra miejska oraz spacer z Mapą Sentymentalną.

Program znajdziecie tutaj

Slow jogging w Botaniku

W sobotę (22 maja) świętujemy 4. Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu. Z tej okazji Stowarzyszenie „Slow Jogging Polska“ organizuje bieg w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Podczas wydarzenia Aneta Mojduszka – pierwszy certyfikowany instruktor slow joggingu w Lublinie poprowadzi prezentację japońskiej metody truchtania oraz pokazowy trening.

Szczegóły tutaj

Jarmark Tradycji

Jarmark Tradycji wrócił na ulicę Szambelańską w Lublinie. Co weekend można tam kupić tradycyjne, regionalne potrawy pochodzące z Lubelszczyzny. Wystawcy czekają na Was od piątku do niedzieli od godziny 10 do późnych godzin wieczornych. U wystawców znajdziecie lubelskie cebularze, miody, kwasy chlebowe, a także ręcznie robioną i ozdabianą biżuterię.

Lubartowska 77

Na Lubartowską 77 zaprasza Jarmark Lubelski. Lokalni wystawcy czekają na Was w hali wystawowej w każdą sobotę od godziny 7.30 do 13. Jarmark Lubelski skupia ponad 60 wystawców, wśród których są rolnicy, producenci żywności i rękodzielnicy.

Stare Miasto

Warto również wybrać się na spacer po Starym Mieście i lubelskim deptaku. Dobrą opcją jest też pomoc lubelskiej gastronomii. Możecie skorzystać z oferty gastronomicznej oferowanej przez restauratorów. Uwaga! Wiele ogródków wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Ogród Botaniczny UMCS

Mieszkańcy Lublina mogą zwiedzić również Ogród Botaniczny UMCS. To dobre miejsce nie tylko na rodzinny spacer, ale też świetna lekcja przyrody dla najmłodszych. Ogród można będzie zwiedzić od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 17 oraz w sobotę, niedzielę i święta od 10 do 17. Dla zwiedzających wejście do ogrodu znajduje się od ulicy Willowej. Za bilet normalny do ogrodu w sezonie 2021 zapłacimy 7 zł, a za zwiedzanie ogrodu i Dworku Kościuszków 9 zł. Bilet ulgowy do ogrodu kosztuje 4 zł, a bilet ulgowy do ogrodu i Dworku Kościuszków 5 zł.

Muzeum Narodowe

W weekend warto również wybrać się do ponownie otwartego Muzeum Narodowego w Lublinie. Muzeum jest czynne od środy do niedzieli od 10 do 17.

Bilety możecie nabyć w kasie muzeum. Za bilet normalny na pełen pakiet zwiedzania (Zamek Lubelski, Kaplica Trójcy Świętej) zapłacicie 40 zł, a za bilet ulgowy 30 zł. Za zwiedzanie samego zamku zapłacicie 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy). Za bilet do Kaplicy Trójcy Świętej zapłacicie 15 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy). Za wejście na donżon zapłacicie 10 zł (bilet normalny) i 8 zł (bilet ulgowy).

Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”

Wziąć udział możecie również w kolejnej już edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. W niedzielę (23 maja) o godzinie 17:30 odbędzie się wernisaż prac studentów z różnych uczelni w Polsce pod nazwą „Kasandra”. Na wystawę wstęp jest wolny. Również w niedzielę o godzinie 20:30 przed Centrum Spotkania Kultur zobaczyć możecie pokaz Fire Show przygotowany przez Fundację Sztukmistrzów. Wstęp wolny.

Dodatkowo przez cały weekend dostępna jest wystawa pod hasłem: „Scenografia i co dalej? Bohdan Cieślak” i wystawa „Ekskluzywna odzież robocza, czyli kreacje na czerwonym dywanie”. Na obie wystawy bilety kupicie w kasie CSK. Za bilet normalny zapłacicie 10 zł, a za ulgowy 8 zł.

Spacer po Parku Ludowym

Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszy się Park Ludowy. To dobre miejsce nie tylko na wiosenny rodzinny spacer, ale też na wyjście z psem, bo w parku znajdują się między innymi liczne wybiegi dla psów. Dla najmłodszych są dostępne place zabaw i instrumenty do grania, a dla fanów sportu rowerowy bike park.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments