Świętowaniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nie ma końca. Kolejną inicjatywą, która ma upamiętnić przełomowy rok jest Spacer-Lublin roku 1918, który odbędzie się w niedzielę, 22 lipca.

Uczestnicy Spaceru – Lublin roku 1918 cofną się w czasie i sprawdzą, jak ówcześni mieszkańcy snuli marzenia o wolnej Polsce. Spacerowicze oczami wyobraźni odwiedzą więc dawne salony fryzjerskie, cukiernie, kawiarnie i bary, a także zwykłe stare podwórza, na których prano, pilnowano dzieci i palono papierosy za 15 złotych. Dowiedzą się co nieco o zajęciach, jakie wypełniały lublinianom wolny czas sto lat temu i będą mogli porównać współczesność z tym, co minęło.

Wycieczce po starym Lublinie przewodzić będzie charyzmatyczny pasjonat historii i rozwoju Lublina, Piotr Kurek. Spacer rozpocznie się w niedzielę o godz. 17 na placu Łokietka. Nie obowiązują żadne zapisy, wstęp wolny.

Partnerami projektu są Muzeum Lubelskie, Teatr Stary w Lublinie, Cukiernia Anabilis, Pracownia Żywioły Ziemi, a głównym organizatorem – Fundacja Szpilka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments