W niedzielę (24 stycznia) o godzinie 13 mieszkańcy spotkają się przy tunelu przystanku PKP Lublin Zachód, by wyruszyć na spacer po Starym Gaju. Wydarzenie odbędzie się w formie protestu przeciwko wycince drzew.

– Dlaczego nie zgadzamy się z taką gospodarką leśną Lasów Państwowych w Starym Gaju?
Po pierwsze ten las jest ważnym miejscem odpoczynku i kontaktu z przyrodą dla wielu mieszkańców Lublina. Stary Gaj wpływa też na stan powietrza w naszym mieście pochłaniając zanieczyszczenia. Po drugie i bardzo istotne, stoimy u progu katastrofy klimatycznej. Zmiany klimatu postępują szybciej niż przewidywali naukowcy, dlatego strategia Lasów Państwowych również powinna ulec zmianie i to w trybie natychmiastowym – piszą organizatorzy wydarzenia w mediach społecznościowych.

Według nich dojrzałe lasy są ostatnią deską ratunku. – Powinniśmy dbać o drzewostany, które mamy obecnie i dokładać wszelkich starań, by lasy mogły zajmować kolejne obszary. Drzewo potrzebuje od 5 do 30 lat, by wyrosnąć na tyle , by zacząć pochłaniać znaczne ilości dwutlenku węgla z atmosfery. Potrzebujemy dojrzałych, kilkudziesięcioletnich drzew, całych lasów, które pomogą w przeciwdziałaniu kryzysowi klimatycznemu – wyjaśniają.

Organizatorzy zachęcają również, by podpisać petycję – Stop wycince drzew w Starym Gaju.

Link do petycji znajdziecie tutaj

Jeśli chcecie wziąć udział w spacerze musicie zgłosić chęć udziału na Facebooku.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
rex
rex
1 rok temu

jak myślicie, skąd się bierze drewno na ekologiczne widelczyki, łyżeczki, tacki, słomki, kubeczki itp?