Biegające po ulicach Lublina dziki znów niepokoją mieszkańców. Tym razem tych z dzielnicy Ponikwoda. – Widziałem je na ul. Dożynkowej – zaalarmował nas jeden z mieszkańców Lublina.

Na dziki ponownie skarżą się nasi Czytelnicy z Ponikwody. – Jechałem ulicą Dożynkową około godziny 19 w poniedziałek. Na odcinku pomiędzy ulicą Bluszczową a Narcyzową zobaczyłem kilka dzików przechodzących przez ulicę – opisuje nam sytuację jeden z naszych Czytelników. – Następnego dnia, wieczorem znowu widziałem stado dzików – dodaje.

Już wcześniej mieszkańcy Lublina skarżyli się już na dziki, które kręcą się w tej okolicy. Były one widziane m.in. przy ulicy Strzembosza.

Co na to Straż Miejska? – W ostatnim miesiącu mieliśmy dwa zgłoszenia dotyczące dzików na ulicy Dożynkowej. Pierwsze było 21 grudnia, a drugie 14 stycznia – informuje Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie. – W takich sytuacjach, gdy mamy zgłoszenia dotyczące dzików przekazujemy taką informację do Centrum Małych Zwierząt, które zajmuje się dzikimi zwierzętami, które pojawiają się na terenie miasta, jak i powiadamy Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin – dodaje.

Fot. Zdjęcie poglądowe/ Pexels

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments