W tym roku CSK w Lublinie przy współpracy z Teatrem Tańca GRAWiTAN zaprasza na premierę nowego spektaklu pt. „Śpiąca Królewna”. Widowisko będzie można zobaczyć po raz pierwszy w czwartek (16 grudnia) o godz. 9.15.

Spektakl ten to baletowa wersja baśni Charles’a Perraulta o księżniczce Aurorze, która podczas swoich osiemnastych urodzin kłuje się w palec zaczarowanym przez złą Wróżkę Carabossę wrzecionem i zapada w głęboki sen.

Przedstawienie jest pełne uroku, barwnych kostiumów i tanecznej wirtuozerii, wymagające zaangażowania olbrzymiego zespołu tancerzy. Przez 75 minut na scenie Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur, zgromadzona widownia będzie miała okazję podziwiać spektakl z udziałem ponad 130 artystów – dzieci i młodzieży pochodzących z kilkudziesięciu miast i miejscowości województwa lubelskiego oraz zaproszonych do współpracy tancerzy zawodowych. Całej choreografii towarzyszy piękna muzyka Piotra Czajkowskiego.

„Śpiąca Królewna” adresowana jest do miłośników baletu w różnym wieku. Dorośli docenią różnorodność pas de deux, dzieci – obok tytułowej bohaterki – rozpoznają także inne postacie z bajek Charlesa Perraulta, takie jak „Czerwony Kapturek i Wilk”, „Kopciuszek” czy „Kot w Butach”.

Bilety możecie nabyć w cenie 30 zł (ulgowy) i 40 zł (bilet normalny) – amfiteatr, 25 zł (ulgowy) i 35 zł (normalny) – balkon I, oraz 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny) – balkon II, na stronie internetowej CSK.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments