Od środy (4 marca) do piątku (6 marca) w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Zamoyskiego w Lublinie trwać będzie 17 edycja Lubelskich Spotkań Teatralnych Zwierciadła 2020. Zaplanowano nie tylko spektakle, ale i warsztaty.

Zwierciadła to spotkania z teatrem skierowane głównie do licealistów, bo co roku przegląd amatorskich spektakli zrzesza uczniów szkół średnich z całego województwa. Początkujący aktorzy mają okazję do tego, by zaprezentować się przed gronem profesjonalnego jury i szeroką publicznością.

– Wydarzenie to świetna okazja do tego, by poznać nowe osoby i otworzyć się na ludzi. Wszyscy miłośnicy teatru mogą wziąć udział w różnych imprezach związanych z tegoroczną edycją festiwalu – zaznacza Martyna Beksiak, uczennica II Liceum w Lublinie i członkini grupy promocyjnej Zwierciadeł.

Młodzieżowe spektakle zobaczymy w II LO, ale wydarzenia odbywać się będą również w Centrum Kultury. To właśnie tam dla uczestników przeglądu zostanie pokazany spektakl „Burza”.

– Zwierciadłom towarzyszyć będą również wydarzenia takie jak spektakl w reżyserii Pawła Passiniego, natomiast po spektaklu będzie miało miejsce spotkanie z aktorem Teatru Narodowego Mariuszem Bonaszewskim – podkreśla Beksiak.

Jedną z jurorek tegorocznej edycji jest Natalia Matuszek, która swoją pierwszą działalność teatralną zaczęła od udziału w spektaklu zwierciadlanym. To właśnie w tamtym momencie odkryła zamiłowanie do sztuki. Studiowała aktorstwo na prywatnej uczelni warszawskiej i jest Absolwentką ll Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. W jury zasiądzie również Mieczysław Wojtas – reżyser, kierownik artystyczny, autor licznych scenariuszy i założyciel znanego Teatru Panopticum. Trzecim członkiem jury będzie Paweł Passini – reżyser teatralny, dramatopisarz, kompozytor, aktor, a także twórca i dyrektor lubelskiego neTTheatre, pierwszego na świecie teatru internetowego.

Co roku uczniowie „Zamoya” dokładają wszelkich starań, by w naszym mieście poprzez Zwierciadła wypromować teatr wśród młodych ludzi.

Program warsztatów

Poniedziałek (2 marca): warsztaty tańca irlandzkiego (godz. 11:20 – 13:20), prowadzenie: Zofia Link i Monika Błaszczak

Wtorek (3 marca): warsztaty fotograficzne (godz. 15:45 – 16:45), prowadzenie: Marcin Wiechnik

Czwartek (5 marca): warsztaty z gościem specjalnym (godz. 12:00 – 13:30), prowadzenie: Sztukmistrze

Czwartek (5 marca): warsztaty teatralne (godz. 15:00 – 16:00), prowadzenie: Michał Jóźwik

Piątek (6 marca): warsztaty teatralne (godz. 10:00 – 11:00), prowadzenie: Natalia Matuszek

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments