Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” zaprasza na spotkania w ramach cyklu „Ciąg dalszy”. To kontynuacja spotkań w ramach „Z kim do łóżka… rozmowy o autorkach, autorach i tytułach”.

Do tej pory DDK „Czuby Południowe” gościł m.in.: Justynę Bargielską, Grażynę Lutosławską, Michała Nogasia, Łukasza Orbitowskiego, Michała Rusinka, Justynę Sobolewską, Małgorzatę Szejnert i Marcina Wrońskiego oraz Wojciecha Szot i Olgę Wróbel (znanych jako Kurzojady).

Podczas jesiennych spotkań z autorkami i autorami, organizatorzy pytać będą właśnie o „ciąg dalszy” książki, gdy ta już ukaże się drukiem. Goście będą rekomendować to, co sami czytają oraz opowiadać o wybranych przez siebie publikacjach własnego autorstwa. Spotkania poprowadzą Joanna Chapska i Magdalena Wójcikiewicz. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia własnych egzemplarzy książek zaproszonych gości. Omawiane pozycje będzie można nabyć podczas spotkania w promocyjnych cenach. Partnerami spotkań są Festiwal Literacki Sopot i Festiwal Reportażu w Lublinie.

Pierwszym gościem cyklu już w najbliższy piątek (4 października) o godz. 18 będzie Małgorzata Rejmer. Nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców za powieść „Toksymia” (2009). Za zbiór reportaży „Bukareszt. Kurz i krew” (2013) otrzymała Nagrodę Newsweeka im. T. Torańskiej, Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia, Gwarancję TVP Kultura oraz nominację do Nagrody Literackiej Nike. Laureatka Paszportu Polityki za książkę „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii” (2018), o której opowie podczas spotkania.

Kalendarium spotkań:

4.10.2019

Małgorzata Rejmer – opowie o książce „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii” (2018).

11.10.2019

Sylwia Chutnik – podczas spotkania opowie m.in. o książce Własny pokój Virginii Woolf” (2019).

8.11.2019

Jarosław Mikołajewski – z książką „Cień w cień. Za cieniem Zuzanny Ginczanki” (premiera – 4.10.2019)

15.11.2019

Grzegorz Gauden – opowie o książce „Lwów – kres iluzji. O pogromie listopadowym 1918” (2019)

6.12.2019

Jacek Dehnel – z książką „Ale z naszymi umarłymi” (2019)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments