Pierwszy październikowy weekend w Lublinie nie będzie nudny. Mamy do wyboru koncerty, spektakle i ciekawe spotkania. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie weekendowych imprez.

Koncert Piotra Selima na Sławinie

Sławin świętuje Unię Lubelską. Pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna, druga już edycja koncertu w lubelskiej dzielnicy Sławin. Wszystko by zintegrować mieszkającą tam społeczność. Podczas wydarzenia (6 października) usłyszymy koncert „(po)mosty” w wykonaniu Piotra Selima oraz chórów dziecięco-młodzieżowych oraz zaproszonych gości. Koncert rozpocznie się o godz. 16 w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie przy ul. Sławinkowskiej 50. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Koncert na Sławinie – szczegóły

Zmysły Ogrodu Saskiego

Koncerty, wystawy oraz rodzinne warsztaty – w weekend (5-6 października) odbędzie się druga edycja wydarzenia “Zmysły Ogrodu Saskiego”. Początek o godzinie 12 w Ogrodzie Saskim. Park zamieni się w galerię sztuki, odbędziecie spacer historyczny oraz przyrodniczy i ugotujecie coś na warsztatach z restauracją Giuseppe. Nie zabraknie też warsztatów fotograficznych, artystycznych i jogi. Finałem będzie koncert zespołu B-Brothers.

Zmysły Ogrodu Saskiego – program

Noc Bibliotek

W sobotę (5 października) odbędzie się V edycja Nocy Bibliotek. Początek wydarzeń o godzinie 18. Noc Bibliotek to coroczne święto czytania, podczas którego pracownicy oraz zaproszeni goście będą zachęcali do korzystania z zasobów, jakie oferują lubelskie biblioteki. Tego dnia nie tylko w tych lubelskich, ale i w bibliotekach w całej Polsce odbywać się będą liczne wydarzenia poświęcone literaturze oraz spotkaniom z pisarzami oraz artystami.

Noc Bibliotek w Lublinie

75-lecie Muzeum na Majdanku

W niedzielę (6 października) w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się jubileuszowy koncert „Historia i pamięć” z okazji 75. rocznicy powstania Państwowego Muzeum na Majdanku. Początek wydarzenia o godzinie 18. Podczas wyjątkowego koncertu usłyszymy Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej w składzie: Hanna Okońska – sopran, Mateusz Krzyżowski – fortepian oraz Wojciech Rodek – dyrygent.

Teatr Andersena w Plazie

W październiku możemy spodziewać się gościnnych występów artystów Teatru im. H. Ch. Andersena w lubelskim Centrum Handlowym Plaza. To wyjątkowe wydarzenie jest podsumowaniem 65-lecia działalności teatru. Artyści zaprezentują animacje lalek, zorganizują warsztaty plastyczne i czytanie bajek. To tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji stworzonych z myślą o najmłodszych gościach galerii. W soboty 5, 12, 19 oraz w weekend 26-27 października, w godzinach 12-18, we wnętrzach Lublin Plaza na II piętrze (naprzeciwko Cinema City), zostanie wydzielonych 6 stref, w których dzieci oraz ich rodzice będą mogli „zajrzeć za kulisy” życia teatru.

Konfrontacje Teatralne

11 dni festiwalu, 14 spektakli oraz liczne wydarzenia towarzyszące. Tak zapowiada się 24. edycja Międzynarodowych Konfrontacji Teatralnych, która rozpocznie się w sobotę (5 października). Festiwal Konfrontacje Teatralne jest uznawany za jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych w regionie. W programie tegorocznej edycji znajdziemy między innymi spektakle zza granicy. Po raz pierwszy w Polsce, jak i w Lublinie, będzie można zobaczyć spektakl wybitnego rosyjskiego reżysera teatralnego i filmowego Kiriłła Sieriebriennikowa. Festiwal potrwa do wtorku (15 października). Bilety możecie kupić na stronie Centrum Kultury. Na niektóre wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Konfrontacje Teatralne – program

Ciąg dalszy – spotkania z autorami i autorkami

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” zaprasza na spotkania w ramach cyklu „Ciąg dalszy”. To kontynuacja spotkań w ramach „Z kim do łóżka… rozmowy o autorkach, autorach i tytułach”. Pierwszym gościem cyklu już w najbliższy piątek (4 października) o godz. 18 będzie Małgorzata Rejmer. Nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców za powieść „Toksymia” (2009). Laureatka Paszportu Polityki za książkę „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii” (2018), o której opowie podczas spotkania.

Lepimy kubki na jesienną herbatę

Na warsztaty o takiej nazwie w sobotę (5 października) o godz. 12 zaprasza Warsztatownia (ul. Wojciechowska 40). Zajęcia zostały stworzone z myślą o dzieciach. Prace manualne związane z formowaniem gliny, jej ugniataniem, wałkowaniem i ściskaniem bezpośrednio wpływają na rozwój umiejętności manualnych, niezwykle ważnych dla przyszłego pisania, rysowania czy wycinania.

Pierwsza Dycha do Maratonu

Ruszają zmagania biegowe na lubelskich ulicach. W niedzielę (6 października) o godz. 12 nad Zalewem Zemborzyckim startuje pierwsza z czterech Dych do Maratonu organizowanych przez Maraton Lubelski. Biegnijcie, dopingujcie i zagrzewajcie do sportowych zmagań swoich biegających znajomych.

2. Tribute to

Zupełnie nowe utwory w niezwykłych aranżacjach orkiestrowych z wykorzystaniem chóru, których nie można było usłyszeć podczas 1 edycji koncertów. Imponująca scena pomieści prawie 200 artystów. Dzieło stworzone przez Royal Concert z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich miłośników muzyki oraz tańca.

W niedzielę (6 października) o godz. 20 w Hali Globus na jednej scenie wystąpi 100-osobowa Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod batutą Jarosława Barowa, 50-osobowy chór oraz 10 niezwykłych wokalistów: Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Anna Wyszkoni, Kasia Cerekwicka, Halina Mlynkova, Kasia Moś, Igor Herbut, Krzysztof Cugowski, Andrzej Piaseczny i Janusz Radek. Bilety jeszcze do kupienia od 99 zł.

Szaleństwo na wrotkach w VIVO! Lublinie

W sobotę (5 października) we wrotkarni Skate Town czeka na Was moc atrakcji. Na miejscu będzie można skorzystać z licznych niespodzianek, takich jak: bezpłatne warsztaty, zawody sumo czy rozbijanie piniaty. To jednak nie wszystko! Zwieńczeniem dnia będzie dyskoteka „Crazy Legs” oraz rozstrzygnięcie konkursu, w którym do wygrania będą wrotki marki Chaya. Zabawę o godz. 10.30 rozpoczną bezpłatne warsztaty z podstaw jazdy na wrotkach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments