W piątek (11 czerwca) rozpocznie się Euro 2020, przełożone na obecny rok ze względu na epidemię koronawirusa. W ten dzień, jako pierwsi zmierzą się ze sobą Turcy z Włochami. Polska zainauguruje mistrzostwa w grupie E w poniedziałek (14 czerwca) meczem w Sankt Petersburgu. Podpowiadamy, gdzie można kibicować naszej drużynie.

Dopiero rok po zakończeniu rywalizacji w grupach eliminacji ujawniono czterech ostatnich uczestników turnieju w wyniku barażów. Jednym z nich została reprezentacja Słowacji, z którą zmierzy się nasza drużyna inaugurując tym samym swój udział w Euro 2020. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18. Podopieczni Paulo Sousy zagrają w Sankt Petersburgu.

Euro 2020

Grupa A (Rzym/Baku): Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria
Grupa B (Kopenhaga/Sankt Petersburg): Dania, Finlandia, Belgia, Rosja
Grupa C (Amsterdam/Bukareszt): Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia Północna
Grupa D (Londyn/Glasgow): Anglia, Chorwacja, Szkocja, Czechy
Grupa E (Sankt Petersburg/Sewilla): Hiszpania, Szwecja, Polska, Słowacja
Grupa F (Monachium/Budapeszt): Węgry, Portugalia, Francja, Niemcy

Łącznie zostanie rozegranych 51 meczów. Finał zaplanowano na niedzielę 11 lipca na Wembley. W Londynie odbędą się także również dwa półfinały.

Gdzie kibicować Polakom w Lublinie?

W tym roku można będzie kibicować Polakom między innymi w lubelskich lokalach. Nie będzie jednak miejskiej strefy kibica przed Areną Lublin, którą kilka lat organizował MOSiR.

Strefa kibica będzie organizowana między innymi w Tifosi Sport Pub przy ul. Okopowej w Lublinie. Jeśli się tam wybieracie lepiej zarezerwować stolik, bo zainteresowanie jest naprawdę duże. Możecie to zrobić pod numerem telefonu: 81 472 16 16.

Strefa kibica będzie organizowana również w Dzikim Wschodzie przy ul. Jasnej 7. Będą tam transmitowane mecze nie tylko reprezentacji Polski, ale i innych drużyn. Rezerwację stolika możecie zrobić pod numerem telefonu 536 850 077.

Mecze można będzie również obejrzeć w Paragrafie 44 na miasteczku akademickim. W tym miejscu nie tylko w środku, ale i w ogródku lokalu będzie duży telewizor. Rezerwacje stolików pod numerem telefonu: 81 536 78 78.

Największa strefa kibica będzie dostępna w Playa Marina nad Zalewem Zemborzyckim. To właśnie tam będziecie mogli obejrzeć mecze na ogromnym telebimie i leżakach. Organizatorzy zapewniają miejsce dla 5000 osób.

Fot. Aleksandra Waśkowicz/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments