W niedzielę (13 czerwca) na placu Litewskim i w jego okolicach odbędzie się kolejna edycja Festynu Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.

Tegoroczny festyn rozpocznie się od rajdu rowerowego, który wystartuje o godzinie 9:30 sprzed kościoła Św. Rodziny na lubelskich Czubach. Rowerzyści pojadą śladami papieża Jana Pawła II.

Po rajdzie wydarzenie przeniesie się na plac Litewski. Tam na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje i pokazy. – Ze względu na pandemię festyn odbędzie się tylko na świeżym powietrzu. Będzie coś dla ciała w postaci darmowych lubelskich cebularzy, cukierków od Pszczółki i gulaszu z sarny z grzybami – zdradza Zbigniew Jurkowski, pomysłodawca i organizator festynu. Dla uczestników wydarzenia bezpłatnie będzie również rozdawana woda.

 – Będzie też coś dla ducha, w postaci pokazów grupy rekonstrukcyjne z powstania styczniowego. Zobaczymy też zabytkowe samochody, np. syrenkę i pojazdy wojskowe – dodaje organizator. Uczestnicy festynu będą mogli również zobaczyć zabytkowy samochód komunikacji miejskiej.

O godzinie 13 przed instalacją Portal: Lublin – Wilno na placu Litewskim zobaczymy lubelskich rycerzy, którzy spotkają się z rycerzami litewskimi. To wszystko odbędzie się z wykorzystaniem cieszącej się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców instalacji. O godzinie 14:30 będziemy mogli zobaczyć przemarsz orkiestry.

Wydarzenie zakończy się o godzinie 16. Wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festyn na placu Litewskim […]