Studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie rapują w Hot 16 Challenge 2

0
867

Druga edycja akcji Hot 16 Challenge cieszy się ogromną popularnością. Dla służb medycznych rapują nie tylko znani muzycy i artyści, ale również aktorzy, samorządowcy i… studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie!

Studenci z „Medycznego” swój utwór w pełni poświęcili epidemii koronawirusa. – Już większość popularnych i mniej popularnych wykonawców polskiej sceny muzycznej stworzyło swoje wersje, ale ten trend stał się tak popularny, że w końcu dotarł i do naszego środowiska uczelnianego. I jako że dostaliśmy nominacje od naszego uczelnianego oddziału AZS to postanowiliśmy spróbować swoich sił – tłumaczy Miłosz Podrażka z Młodych Medyków.

Akcja #Hot16Challenge2 polega na tym, że ci, którzy otrzymają nominację od innych artystów, muszą w ciągu 72 godzin stworzyć utwór i opublikować go na swoim kanale na YouTubie z odpowiednim hasztagiem. Na końcu muszą nominować kolejne 3 osoby, które mają nagrać utwór. Każda nominowana osoba musi zarapować 16-wersową zwrotkę na dowolny temat.

– Cel jest szczytny i warto w niego zaangażować tyle osób, ile tylko się da. Dla mnie osobiście była to okazja do spróbowania sił w rapie, a spróbować chciałem już od dłuższego czasu. Zaangażowałem jeszcze kilka osób, które zrobiły świetną robotę. Ola Łomża napisała tekst utworu, a Justyna Ostojewska zmontowała i dopracowała warstwę dźwiękową i wizualną. Bez nich na pewno by nie brzmiało to tak dobrze – uśmiecha sie Miłosz Podrażka.

Młodzi Medycy nominowali między innymi PTSS, Koło Symulacji Medycznej, IFMSA-Lublin i EMSA-Giessen.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments