Alicja „ALA” Śmielak ma 21 lat. Pochodzi z małej miejscowości Zawichost w powiecie świętokrzyskim. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i spełnia swoje muzyczne marzenia.

27 maja premierę miał jej debiutancki singiel „Święcę jaśniej”. – Myślę, że wiele osób może się z nim utożsamić, ponieważ każdy z nas ma lub miał osoby, które życzą mu źle, nie chcą, żeby powodziło mu się w życiu i za wszelką cenę starają się, żeby się nie rozwija. O tym właśnie jest utwór, że mimo tego my nadal idziemy do przodu, nadal się rozwijamy i nie zwracamy uwagi na to co mówią inni – podkreśla wokalistka. ALA od zawsze stawia muzykę na pierwszym miejscu. Pisze i komponuje swoje utwory. Nad debiutanckim singlem współpracowała ze znanymi w tym biznesie osobami.

Za utwór odpowiedzialny jest MAVOOI, Przemek Puk, Marcin Szwajcer oraz sama wokalistka, która napisała tekst i muzykę do utworu. ALA, jak sama mówi, wszystko w swoim życiu robi na sto procent.

– Na początku tańczyłam, dopiero po jakimś czasie pojechałam na dwa konkursy wokalne, na których bez profesjonalnego przygotowania, ponieważ sama nauczyłam się piosenki, nie miałam żadnego nauczyciela, który mi pomógł w przygotowaniu, odniosłam sukcesy. Dzieci, które ileś lat już się uczyły śpiewać, zajmowały niższe miejsca niż ja lub nie przechodziły do następnych etapów konkursu. Wtedy moi rodzice zobaczyli, że coś we mnie jest i zapisali mnie na zajęcia do Sławomira Lutyńskiego do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Aleksandra Patkowskiego w Ożarowie i tam rozpoczęła się moja prawdziwa droga muzyczna – wspomina wokalistka.

Od 12 roku życia wokalistka poświęca się muzyce. Od dziecka grała w wielu zespołach, ale to kariera solowa jest jej marzeniem. Ma na swoim koncie wiele sukcesów na konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich, a także udział w 9. edycji programu „The Voice of Poland”. Śpiewała między innymi z Markiem Piekarczykiem (były wokalista TSA), na jednym z jego akustycznych koncertów wykonując z nim utwór „Nie widzę Ciebie w swych marzeniach”.

Obecnie ALA jest studentką trzeciego roku „Dziennikarstwa i komunikacji społecznej” na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. – Zanim zaczęłam studia dziennikarskie pierwszym wyborem był kierunek „Prawo”, ale ze względu na to, że chciałam mieć więcej czasu na muzykę, postanowiłam przenieść się na kierunek dziennikarski – tłumaczy.

– Duże oparcie mam w rodzinie, to dzięki nim po części spełniam marzenia. To oni w trudnych chwilach motywowali mnie do dalszego działania. Jestem im ogromnie wdzięczna – podsumowuje ALA. Utwór „Świecę jaśniej” jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych, jak i na YouTube.

Fot. Luiza Grądziel/ Materiały artystki

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments